IconiaModa.com » Włosy » Wałki do włosów – rodzaje. Jakie wybrać?

Wałki do włosów – rodzaje. Jakie wybrać?

Za pomocą odpowiednio dobranych wałków do włosów można stworzyć zarówno delikatne fale jak i sprężyste drobne loczki czy też po prostu unieść włosy u nasady. Wszystko zależy od rodzaju i wielkości wałka. W jaki sposób stosować ten sprzęt, aby cieszyć się nową, modną i niecodzienną fryzurą. Jakie wałki do włosów wybrać?

Przejrzyjmy na początek rodzaje wałków do włosów.

Wałki do włosów na rzepy

Są lekkie i dobrze trzymają się pasm ze względu na to, że są pokryte drobnymi rzepami. Dzięki temu nie trzeba stosować dodatkowych elementów, aby utrzymały się na włosach nawet całą noc. Duże wałki rzepowe pozwalają stworzyć uniesione u nasady fale lub po prostu zwiększyć objętość włosów krótkich. Mniejsze są stworzone do kreowania loków. Można je stosować zarówno na mokre jak i suche włosy. W przypadku włosów grubych zalecane jest nawijanie niewielkich pasm, ponieważ w innym wypadku wałki mogą się nie trzymać.

Wałki do włosów na rzepy

Wałki do włosów na rzepy Comair Wałki na rzepy 78 mm niebieskie 6 szt.

➾Szczegóły TOP1: Comair Wałki na rzepy 78 mm niebieskie 6 szt.

Plastikowe wałki na zatrzaski

To tradycyjne wałki do włosów, które stosuje się do układania mniej lub bardziej drobnych loczków. Można jest stosować na grube włosy. Nie spadną nawet w nocy dzięki dobremu mocowaniu za pomocą zatrzasku. Dzięki temu można mieć pewność, że rano włosy będą równomiernie nakręcone.

Spiralne wałki do włosów

Pozwalają uzyskać sprężynki o naturalnym wyglądzie. Są one wyposażone w haczyk, dzięki któremu lepiej trzymają się włosów oraz plastikową przypinkę. Cieszą się coraz większą popularnością wśród kobiet z długimi włosami, ponieważ pomagają kompletnie zmienić wizerunek aż do kolejnego mycia włosów.

Wałki stożkowe

Dzięki swojemu kształtowi i nawijaniu włosów od nasady można otrzymać uniesioną od skóry fryzurę i dużą objętość loków które będą wyglądały naturalnie. Przypina się je specjalnymi szpilkami.

Termoloki

Wystarczy je podgrzać w specjalnej maszynie, aby stworzyć loki nawet w 15 minut. W środku mają piasek, który długo trzyma ciepło. Dzięki temu tworzą się trwałe loki. Termoloki zostały wyprodukowane do używania na suchych włosach. Podczas nawijania są jeszcze gorące, więc zalecana jest ostrożność.

Metalowe

Mają specjalnie włosie, które pozwala zaczepić się im o pasma włosów. Wystarczy nawinąć je na włosy i podgrzać ciepłym powietrzem suszarki, a następnie poczekać do wystygnięcia. To doskonały sposób na szybkie loki.

Drewniane z gumką (lub plastikowe)

Cienkie wałeczki z gumką są przeznaczone do wykonywania trwałej ondulacji lub fryzur w typie afro na mokrych lub wilgotnych włosach. Zawija się na nie cienkie pasemka, ciasno, tuż przy skórze.

Wałki do włosów do trwałej

Wałki do włosów do trwałej Comair Wałki do trwałej krótkie śr. 9 mm (12 szt.) żółto-czerwone 2005116

➾Szczegóły TOP1: Comair Wałki do trwałej krótkie śr. 9 mm (12 szt.) żółto-czerwone 2005116

Gąbkowe

Zwane także papilotami, są zrobione z miękkiej gąbki, w środku której jest drucik. Dzięki temu można nawijać na nie pasma włosów, zaś następnie zakręcać w taki sposób końcówki wałka, by papiloty trzymały się nawet przez całą noc.

W jaki sposób stosować wałki do włosów?

W zależności od rodzaju wałków do włosów a także efektu, jaki chcemy uzyskać można stosować je na suche lub mokre czy wilgotne włosy.

Stosowanie wałków na włosy suche. Dzięki temu można wykreować bujne fale i odbić włosy od skóry. Wystarczy je dobrze wysuszyć, następnie spryskać lakierem do włosów, zastosować piankę czy żel w sprayu. Pasma nawija się na wałki i trzyma je od kilkunastu minut do nawet całej nocy. Po zdjęciu wałków, włosy trzeba jedynie rozburzyć palcami.

Wałki do włosów stosowane na włosy mokre lub wilgotne. W takim wypadku również można zastosować preparat do stylizacji, taki jak pianka do włosów. Następnie nawija się włosy na wałki i suszy za pomocą suszarki lub czeka aż samoistnie wyschną. Trzeba pamiętać, że trwa to zazwyczaj o wiele dłużej, niż w wypadku swobodnie schnących włosów. Najlepiej więc nawinąć wałki na wilgotne, lekko podsuszone włosy przed snem. Dzięki temu zyskuje się bardzo mocny skręt. Nie wolno go rozczesywać tylko delikatnie rozdzielić loki palcami.

Najlepsze wałki do włosów – czy cena gra rolę?

Cena w tym wypadku nie ma większego znaczenia, ponieważ wiele wałków to produkty tanie i doskonale się sprawdzają przy tworzeniu konkretnej fryzury. Na przykład wałki gąbkowe to jedynie kilka złotych za całe opakowanie. Niestety wadą jest ich niezbyt duża trwałość, po jakimś czasie intensywnej eksploatacji po prostu się zużywają i będzie trzeba wymienić je na nowe. Trwalsze są z kolei również tanie i dobre wałki plastikowe. Z kolei do wałków z najwyższej półki cenowej zaliczyć termoloki, czyli te podgrzewane. Warto w nie zainwestować między innymi dlatego, że oszczędzają nasz czas, a fryzurę można ułożyć w około pół godziny przed wyjściem z domu. Wystarczy je podgrzać i nałożyć na włosy na czas wykonywania makijażu.

Najlepsze wałki do włosów to więc takie, które spełniają oczekiwania danej osoby co do fryzury i które wygodnie się nosi. Na przykład panie, które chcą zakładać je na noc wybierają komfortowe wałki z gąbki, zaś te, które mają mało czasu na tworzenie fryzur, na przykład metalowe, które wystarczy podgrzać za pomocą suszarki i odczekać do wystygnięcia przed zdjęciem. Takie rozwiązania budżetowe również będą zadowalające. Osobom, które mogą sobie pozwolić na większą inwestycję z pewnością polecane są termoloki dobrej firmy. Warto zwrócić uwagę na to, by set składał się z mniejszych i większych wałeczków, ponieważ dzięki temu można stworzyć najbardziej naturalne loki.

Wałki do włosów – rodzaje. Jakie wybrać? - Ranking 2020

Wybierz najlepszy produkt z kategorii Wałki do włosów – rodzaje. Jakie wybrać?. Ranking aktualizowany jest co najmniej raz w tygodniu. Dane o produktach pochodzą z porównywarki cen Skąpiec.pl.

Wałki do włosów – rodzaje. Jakie wybrać? - Opinie

  1. Dla mnie spiralne wałki to nowość, ale ostatnio używała ich moja fryzjerka robiąc mi włosy. Muszę powiedzieć, że takie wałki do włosów super się sprawdziły. Loki wyszły z nich naprawdę piękne. Włosy wyglądały na naturalnie skręcone i można kontrolować skręt. Są bardzo leciutki i nie obciążają włosów, więc nadają się również do takich jak moje, czyli delikatnych.

  2. Wałki do włosów to dodatki, których kiedyś używałam dużo. Naprawdę. Chciałam mieć kręcone włosy, a to było jedyne rozwiązanie, bo nie chciałam robić trwałej. Używałam głównie wałków z gąbki i fajnie działały. Kręciły włosy bardzo dobrze, ale jednak sporo trzeba było odczekać, żeby włosy były pokręcone dobrze.

Dodaj komentarz