IconiaModa.com » Uroda » Urządzenie do peelingu kawitacyjnego

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego

Dbanie o skórę wymaga czasu, zaangażowania i nierzadko sporych pieniędzy. Na rynku pojawiają się jednak obecnie urządzenia, które pozwalają uzyskać w domowych warunkach efekty podobne do tych w salonie. Okazuje się, że nie musimy wcale wydawać fortuny, by cieszyć się zadbaną cerą. Tym razem podpowiadamy, jakie urządzenie do peelingu kawitacyjnego wybrać.

Peeling kawitacyjny to zabieg, który oferuje zdecydowana większość salonów kosmetycznych. Służy on do dogłębnego, nieinwazyjnego oczyszczania skóry twarzy. Dzięki szerokiej ofercie rozmaitych urządzeń domowych taki zabieg możemy przeprowadzić obecnie również we własnej łazience.

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Profesjonalnie rzecz ujmując, kawitacja jest zjawiskiem fizycznym, które polega na przemianie ze stanu ciekłego w gazowy. Odbywa się to poprzez zmniejszenie ciśnienia. Podczas peelingu kawitacyjnego wykorzystuje się fale ultradźwiękowe. W praktyce wygląda to tak, że na skórze rozpylane są kropelki wody lub soli fizjologicznej, które tworzą pęcherzyki wypełnione gazem. Pod wpływem fal ultradźwiękowych pęcherzyki te pękają i rozbijają martwe komórki naskórka. Usuwają również nadmiar sebum i dogłębnie oczyszczają skórę. Peeling kawitacyjny wykonywany jest za pomocą specjalnego urządzenia, które przesuwamy po skórze. Zabieg można stosować na twarz, szyję, dekolt, ramiona czy plecy.

Co istotne, peeling kawitacyjny jest skuteczny i bezpieczny, nawet w przypadku wrażliwej skóry. Po zabiegu skóra jest wyraźnie świeża i wygląda na młodszą. Zadaniem kawitacji jest również natlenienie cery i zwiększenie jej ukrwienia. Dzięki temu komórki szybciej się odbudowują i regenerują. To wszystko pozytywnie wpływa na ogólną kondycję oraz wygląd skóry. Peeling kawitacyjny jest całkowicie bezbolesny i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Efekty widoczne są natychmiast. Nierzadko kawitacja stosowana jest w celu przygotowania skóry do innych zabiegów. Oczyszczone pory znacznie lepiej wchłaniają bowiem substancje zawarte w kosmetykach.

Dla kogo urządzenie do peelingu kawitacyjnego?

Dzięki nowoczesnym urządzeniom pojawiającym się na rynku peeling kawitacyjny możemy wykonać również we własnym domu. Pozwoli nam ta zaoszczędzić czas i pieniądze. Warto podkreślić, że zabieg ten polecany jest do każdego rodzaju skóry, również wrażliwej, naczynkowej czy skłonnej do podrażnień.

Kawitacja szczególnie sprawdza się w przypadku cery tłustej oraz dojrzałej. Jej zadaniem jest bowiem regulacja pracy gruczołów łojowych oraz oczyszczenie porów z toksyn i zanieczyszczeń, które sprzyjają powstawaniu niedoskonałości. Zabieg ten wspomaga usuwanie wągrów oraz zaskórników. Wyraźnie poprawia wygląd cery trądzikowej (również z trądzikiem różowatym). Rozjaśnia cerę dojrzałą, uelastycznia ją, ujędrnia i delikatnie spłyca zmarszczki. Dzięki temu wyglądamy i czujemy się młodziej.

Warto dodać, że stosowania peelingu kawitacyjnego nie zaleca się u kobiet w ciąży lub osób borykających się z różnorodnymi zapaleniami. Nie wolno wykonywać zabiegu na podrażnionej skórze, na której występuje na przykład rumień, wykwity, rany, strupy czy opryszczka. Przeciwwskazaniem do kawitacji jest również rozrusznik serca, aparat na zębach czy jakiekolwiek metalowe elementy umieszczone w ciele. Nie poleca się wykonywania peelingu u osób z chorobami na tle układu nerwowego czy z nowotworami. Każdy przypadek powinien być jednak indywidualnie konsultowany z doświadczonym kosmetologiem.

Czy warto kupić urządzenie do peelingu kawitacyjnego?

Kupując dobre urządzenie do peelingu kawitacyjnego i regularnie je stosując możemy zadbać o skórę, bez konieczności systematycznych wizyt w salonie kosmetycznym. W domowych warunkach dokładnie oczyścimy, odświeżymy, złuszczymy i zregenerujemy cerę, a także poprawimy jej koloryt, ujędrnimy ją i odmłodzimy. Dzięki niemu usuniemy także przebarwienia i wygładzimy blizny, a także wspomożemy walkę z trądzikiem.

W ofercie dostępne są urządzenia do peelingu kawitacyjnego wyposażone w różne funkcje, między innymi jontoforezę, sonoforezę czy prądy EMS. Dzięki temu zabieg jest jeszcze bardziej rozbudowany, a efekty bardziej widoczne. Sonoforeza z jontoforezą to efektywny sposób głębokiego wtłaczania substancji aktywnych (zawartych w preparatach leczniczych czy kosmetykach) poprzez naskórek do skóry właściwej siłami pola elektrycznego. Co ważne, podczas tego zabiegu nie rozszerzamy naczynek krwionośnych. EMS, czyli stymulujące prądy galwaniczne przywracają skórze elastyczność dzięki emisji szybkich, ale delikatnych impulsów prądu przekazywanych bezpośrednio do mięśni.

Jak wybrać najlepsze urządzenie do peelingu kawitacyjnego?

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego wyglądem przypomina termometr elektroniczny. Różni się tym, że jest zakończone metalową szpatułką. To najczęściej (ale nie zawsze) sprzęt bezprzewodowy. Wybierając odpowiedni model zwróćmy uwagę, by był poręczny, dzięki temu wykonywanie zabiegu będzie bardziej komfortowe.

Część urządzeń wyposażona jest w wyświetlacz, na którym możemy ustawić odpowiednie parametry oraz w rozmaite pokrętła czy przyciski, które to umożliwiają. Warto zwrócić uwagę, by wybrany model miał funkcję ustawiania czasu czy opcję samoistnego wyłączania się po przekroczeniu czasu zabiegu. Przydatna jest również dioda, która informuje o zużyciu baterii.

W ofercie znajdziemy urządzenia o różnej mocy. Dobrze, jeśli tę moc możemy samodzielnie regulować i dostosować do swoich indywidualnych potrzeb.

Ceny urządzeń do peelingu kawitacyjnego wahają się od 100 zł do 200 złotych. Na rynku dostępne są również dużo droższe, bardziej zaawansowane, modele, które oferują więcej dodatkowych funkcji. W podanej cenie dostaniemy jednak sprzęt, który zaoferuje nam dodatkowo sonoforezę, jontoforezę czy stymulujące prądy galwaniczne (kojący masaż).

Jak wykonać peeling kawitacyjny w domu?

Wykonanie peelingu kawitacyjnego w domu nie wymaga wielkich umiejętności, jedynie niewielkiej wprawy. Ważne, by przed zabiegiem przygotować waciki oraz płyn, którym zwilżymy skórę. W innym razie nie dojdzie do zjawiska kawitacji. W tym celu można zastosować na przykład wodę mineralną, różaną lub sól fizjologiczną.

Na początku wykonujemy dokładny demakijaż twarzy i zdejmujemy biżuterię. Następnie zwilżamy skórę wybranym płynem i przesuwamy szpatułkę ustawiając ją pod kątem około 45 stopni. Ważne, by cały czas skóra była nawilżona. Za pomocą suchego wacika zbieramy zanieczyszczenia, które pojawiają się na szpatułce. Bardzo istotne jest to, by nie przytrzymywać szpatułki dłużej w jednym miejscu. To może bowiem prowadzić do uszkodzenia skóry czy poparzeń. Gładko, delikatnie i płynnie przesuwamy urządzenie po skórze, omijając okolice oczu i ust. Po zabiegu przemywamy skórę tonikiem i nakładamy nawilżającą, łagodzącą maskę.

Peeling kawitacyjny powinien trwać maksymalnie 15 minut, jeśli wykonujemy go na skórze twarzy i maksymalnie 45 minut, gdy przeprowadzamy go na ciele.

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego - Ranking 2024

Wybierz najlepszy produkt z kategorii Urządzenie do peelingu kawitacyjnego. Ranking aktualizowany jest co najmniej raz w tygodniu. Dane o produktach pochodzą z porównywarki cen Skąpiec.pl.

Tak nas szukacie:

  • Urządzenie do peelingu kawitacyjnego ranking

Dodaj komentarz