IconiaModa.com » Moda » Torebka listonoszka

Torebka listonoszka

Jedne z nas mają na ich punkcie bzika i mogą mieć ich mnóstwo, za to innym wystarczy jedna, uniwersalna. O czym mowa? Oczywiście o torebkach. Bez względu na to czy mogłybyśmy wydać na nie miliony, czy też nie, każda z nas ich potrzebuje.

Jeśli planujesz zakup torebki, ja polecam Ci listonoszkę. Dlaczego? Listonoszka to bardzo praktyczna torebka, zmieścisz w niej praktycznie wszystko i możesz być pewna, że zawsze będzie wyglądać zgrabnie.

Czas na trochę historii. W latach 80. pierwowzorem listonoszki była torba konduktorka, niegdyś obiekt pożądania i symbol stylu. Wyglądała jednak trochę inaczej niż obecna listonoszka. Była to półokrągłą torba z klapą zapinaną na sprzączkę. Moda na tego typu torby wróciła dopiero w 2009 roku, kiedy to zyskały one nazwę listonoszek. Zmienił się również trochę model torby. Obecnie jest to pakowna, prostokątna torba z klapą zapinaną na zatrzask lub sprzączkę. Występuje w półokrągłej wersji, ale bardzo rzadko. W zależności od modelu torebka może być wyposażona w dodatkowy długi pasek na ramię i usztywnioną rączkę umożliwiającą trzymanie jej w ręku.

Torebki listonoszki robione są nie tylko ze skóry i skóry ekologicznej, ale także z kolorowego, przeźroczystego plastiku, a nawet filcu. Niegdyś były dostępne tylko w kolorze brązowym i czarnym, teraz możesz znaleźć je w najróżniejszych barwach. W tym sezonie szczególnie modne będą metaliczne wykończenia i przezroczystość.

Jeśli lubisz klasykę wybierz ją w wersji czarnej lub brązowej, natomiast jeśli lubisz zaszaleć postaw na kolor. Ja w tym sezonie polecałabym ci bardzo modne pastele, które będą pięknie współgrały z wiosennymi zestawami. W sezonie wiosenno-letnim co roku wraca moda na biel, dlatego jeśli lubisz eksperymentować z modą i wiesz jak zestawiać białe dodatki tak, aby strój nie wyglądał tandetnie, wybierz właśnie ten kolor.

Torba listonoszka pasuje praktycznie do wszystkiego, można ją nawet umiejętnie zestawić ze spodniami dresowymi. Ja jednak polecałabym tę torebkę osobą preferującym dziewczęcy, elegancki styl. Taki model moim zdaniem najlepiej pasuje do sukienek w kwietne printy. Chociaż myślę, że równie dobrze będzie wyglądał z jeansami i zwykłym t-shirtem.

Torebka listonoszka - Opinie

  1. Jak to facet, nie jest co końca na bieżąco z trendami… w sklepach robię zakupy szybko i nie interesuję się modą. Żona ostatnio poprosiła mnie, żebym kupił jej najładniejszą torebka listnoszkę. Trochę czasu mi zajęło, żebym w ogóle dowiedział się jak wyglądają takie torby! Wybrałem w końcu i trafiłem (na szczęście). Żona jest zadowolona, a to najważniejsze. Nie wiedziałem, że taka dobra torebka listnoszka potrafi zmieścić w sobie tyle rzeczy.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz