Menu

Termoloki

Bujne loki dodają fryzurze objętości i romantycznego charakteru. By je uzyskać w dosłownie kilka minut, nie ma już potrzeby całonocnego spania w wałkach na głowie lub używania lokówki, której wykorzystanie bez odpowiedniego wyczucia, może się skończyć spaleniem pasm. Doskonałym wyjściem dla kobiet, które uwielbiają burzę loków i chcą móc ją uzyskać codziennie bez straty cennego czasu są termoloki.

Dlaczego termoloki zamiast lokówki, wałków i hydroloków?

Termoloki to wałki, które umieszczone są w specjalnym opakowaniu, służącym nie tylko do ich przechowywania. Wystarczy podłączyć je do prądu, by w kilka chwil nagrzały się do odpowiedniej temperatury. Nakłada się je na włosy tak jak wałki, zabezpieczając klipsami dołączonymi do zestawu. Oczywiście loki można uzyskać także na inne sposoby na przykład używając lokówki, jednakże wymaga to czasu. Każde pasmo należy zakręcić i chwilę przytrzymać. Przy długich i gęstych włosach powoduje to dyskomfort w postaci bólu rąk. Ponadto zbyt mocno rozgrzana lokówka czy też nieco dłuższy czas trzymania pasma nawiniętego na bardzo gorący sprzęt może spowodować nieodwracalne zniszczenie włosów, które będą się nadawały jedynie do ścięcia.

Bezpieczniejszym sposobem na uzyskanie loków są wałki do włosów, jednakże by stworzyć fryzurę marzeń, trzeba je zazwyczaj trzymać na włosach całą noc, co sprawia, że podczas snu włosy odkształcają i loki nie mają odpowiedniej formy. Ponadto spanie w wałkach czy papilotach jest niewygodne i może powodować miejscowe bóle głowy. Wiele kobiet stawia również na hydroloki, czyli wałki, które przez chwilę gotuje się we wrzątku, który nagrzewa umieszczoną w nich ciecz czy piasek. Niestety praktyka pokazuje, że poparzone palce i konieczność szybkiego nawijania wałków, co często wiąże się z niedostateczną precyzją, to nie najlepszy pomysł na piękne loki.

Najlepszą opcją na wyjątkową fryzurę są markowe, dobre termoloki, które tworzą na włosach piękne fale, jednakże z wykorzystaniem nieco niższej temperatury niż w przypadku lokówki. Wystarczy tylko podgrzać je przez chwilę w opakowaniu, poddając je działaniu prądu. Później można nawinąć je na włosy i pozostawić, na przykład jedynie na czas wykonywania makijażu. To wystarczy do stworzenia bujnej i seksownej fryzury.

Jak wybrać termoloki dobrej jakości?

Przede wszystkim należy koniecznie postawić na markowe produkty cenionych firm, zajmujących się produkcją sprzętu fryzjerskiego. Tylko takie sprawdzone termoloki, używane nieraz w salonach fryzjerskich posiadają niezbędne certyfikaty i atesty bezpieczeństwa. W ogromnej gamie ofert łatwo można trafić na tanie termoloki chińskiej produkcji, które jednakże nie posiadają żadnych odznaczeń jakości i niestety mogę nie tylko szybko przestać działać, ale także zniszczyć włosy. W tym względzie warto więc z całą pewnością zainwestować w znaną i zaufaną markę. Posłużą one wiele lat, nawet przy częstym używaniu. Ważne by dobre termoloki nagrzewały się do bezpiecznej dla włosów temperatury. Taka informacja jest zawsze podana na opakowaniu. W razie wątpliwości można to skonsultować ze swoim fryzjerem. W zestawie powinny znajdować się także specjalne klipsy do podtrzymywania wałków na włosach.

Spośród wielu rodzajów termoloków dostępnych na rynku godne polecenia są na przykład termoloki ceramiczne. Dzięki temu materiałowi cały wałek nagrzewa się równomiernie, dzięki czemu na głowie mogą powstać doskonałe loki i fale. Warto uwagi są również dobre termoloki pokryte miękkim materiałem, takim jak welur czy aksamit. Dzięki temu są delikatniejsze dla włosów, a materiał ten również dobrze przewodzi ciepło oddając je włosom bez nadmiernego nagrzewania. W sklepach znajdziemy również termoloki z efektem jonizacji. Są one polecane zwłaszcza kobietom, których włosy są podatne na elektryzowanie się. Niektóre termoloki są wyposażone w małe wypustki lepiej przytrzymujące włosy. Przy cienkiej i krótkiej czuprynie sprawia to, że używanie dodatkowych klamerek staje się czasem zbędne, jednakże przy ich użyciu z wałkami na włosach można swobodnie poruszać się i wykonywać domowe czynności, co jest bardzo praktyczne i komfortowe.

Tego rodzaju wałki nadają się do kręcenia zarówno krótkich jak i długich włosów. Posiadaczki krótszej czupryny mogą wybrać zestaw z mniejszą ilością wałków o różnej średnicy. Te najmniejsze pozwolą kręcić krótkie pasma, jednakże tworzą one drobniejsze loczki. Do uniesienia krótkich włosów u nasady potrzebne będą wałki o dużej średnicy. Panie z długimi włosami powinny wybrać zestaw termoloków z największą ilością wałków o różnej średnicy. Dzięki temu będą mogły stworzyć na swojej głowie zarówno dodające objętości fale na grubych wałkach, jak i drobniejsze loki na wałkach o zróżnicowanej grubości. Dzięki różnej wielkości wałkom, loki wyglądają także zdecydowanie bardziej naturalnie. Należy pamiętać jedynie, by używać termoloków na suche włosy. Wtedy dla cieńszych pasm wystarczy jakieś 5 minut by stworzyć bujną czuprynę, zaś grubsze włosy będą potrzebowały tylko kwadransa. To idealna metoda na wykreowanie pięknej fryzury prosto od fryzjera nawet na chwilę przed wyjściem z domu.

Panie, które zastanawiają się w jaki sposób na co dzień uzyskiwać w bezpieczny sposób i bez straty cennego czasu hollywoodzkie loki, bez wahania powinny postawić właśnie na nowoczesne termoloki.

Termoloki - Ranking 2017

Poniżej lista najlepszych produktów w kategorii Termoloki, która powinna pomóc w doborze odpowiedniego zestawu dla Ciebie. Ranking pochodzi z serwisu Skąpiec.pl i jest aktualizowany codziennie.

Pozycja Termoloki Producent Cena
1Remington H5670RemingtonAktualna Cena
2Babyliss BAB3025EBabylissAktualna Cena
3Babyliss RS100EBabylissAktualna Cena
4Babyliss BAB3031EBabylissAktualna Cena
5Remington H9096 RemingtonAktualna Cena
Termoloki - Opinie i komentarze
  1. Natala 27 czerwca 2017 / Odpowiedz
  2. Linda 22 stycznia 2018 / Odpowiedz

Dodaj opinię, komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *