IconiaModa.com » Włosy » Szczotka prostująca włosy

Szczotka prostująca włosy

Piękne, lśniące i proste włosy – o takim efekcie marzy większość kobiet. Nieliczne jednak zostały obdarzone przez matkę naturę taką fryzurą, z którą niewiele trzeba robić, a i tak zawsze wygląda świetnie. Zdecydowana większość musi nieźle się napracować, by uzyskać efekt „wow”. Czy pomoże w tym szczotka prostująca włosy?

Szczotka prostująca włosy to stosunkowo młody wynalazek. Odpowiedź na potrzeby kobiet, które chcą cieszyć się prostymi, zadbanymi włosami, bez konieczności codziennego traktowania ich prostownicą. Jak działa to urządzenie i czy warto je kupić? Jak wybrać najlepszą szczotkę prostującą włosy? Tym tematem zajmiemy się poniżej.

Jak działa szczotka prostująca włosy?

Szczotka prostująca włosy to nieskomplikowane urządzenie, które wyglądem przypomina zwykłą szczotkę do włosów. Wyposażona jest jednak w kabel, dzięki czemu możemy podłączyć ją do prądu. Po nagrzaniu rozczesujemy i jednocześnie prostujemy pasma, przesuwając urządzenie od nasady aż po końce włosów. Przed użyciem szczotki dobrze jest porządnie rozczesać włosy.

Szczotka prostująca włosy czy prostownica?

Szczotka prostująca włosy jest alternatywą dla prostownicy. Z założenia ma być zdecydowanie delikatniejsza dla włosów. Prostując pasma tradycyjną prostownicą umieszczamy je między dwoma nagrzanymi płytkami. Używając szczotki włosy nie są bezpośrednio narażone na działanie wysokiej temperatury – nie nagrzewają się tak mocno, dzięki czemu nie odparowuje z nich woda. Trzeba jednak pamiętać, że dużo zależy od rodzaju włosów. Szczotka dobrze sprawdza się w przypadku cienkich i normalnych włosów. Z grubymi i kręconymi może sobie nie poradzić. W tym wypadku prostownica bywa niezastąpiona.

Szczotka prostująca włosy – zalety i wady

Szczotka prostująca włosy, jak każdy produkt, ma swoje zalety i wady. Przede wszystkim, jest to urządzenie bezpieczne. Nie poparzymy się nim, czego nie można powiedzieć o prostownicy. Podczas szczotkowania włosy nie mają bezpośredniego kontaktu z wysoką temperaturą, więc nie są narażone na zniszczenia. Szczotka nie pozostawia na włosach odkształceń – prostuje je równomiernie. Dobra szczotka prostująca włosy przyjemnie masuje głowę.

Urządzenie to nie jest wolne od wad. Ma mniejszą moc prostującą niż tradycyjna prostownica, dlatego nie wyprostuje włosów tak skutecznie. Nie poradzi sobie raczej z kręconymi, grubymi oraz gęstymi włosami. Po użyciu szczotki pasma mogą się elektryzować. Prostowanie za pomocą szczotki zabiera więcej czasu niż prostowanie włosów prostownicą.

Jak wybrać dobrą szczotkę prostującą włosy?

W ofercie znajdziemy różnorodne szczotki prostujące włosy. Podczas wyboru odpowiedniego urządzenia warto zwrócić uwagę na następujące parametry:

 • moc – w ofercie znajdziemy szczotki o różnej mocy. Najczęściej spotkamy się z mocą od 40 do 80 W. Im wyższa moc, tym skuteczniejsze działanie.
 • regulacja temperatury – to bardzo ważne, by wybrane urządzenie oferowało możliwość regulacji temperatury. Tę warto bowiem dostosować do własnych potrzeb. W ofercie spotkamy szczotki z zakresem temperatur od 80 stopni Celsjusza do 230 stopni Celsjusza. Specjaliści zalecają, by cienkie, delikatne włosy czesać z temperaturą około 170-190 stopni Celsjusza, normalne – 200 stopni Celsjusza, a grube, gęste lub kręcone – 210-230 stopni Celsjusza. Jeśli jesteś na przykład posiadaczką delikatnych włosów, możesz kupić urządzenie oferujące mniejszy zakres temperatur. Szczotki prostujące włosy z maksymalną mocą dedykowane są osobom z gęstymi lub kręconymi pasmami.
 • ząbki – ich jakość oraz kształt będą wpływały na skuteczność urządzenia oraz komfort jego użytkowania. Bardziej zaawansowane szczotki są wyposażone w różne rodzaje, odpowiednio ułożonych i wyprofilowanych ząbków: plastikowe, silikonowe oraz ceramiczne. Dzięki temu urządzenie delikatnie rozczesuje pasma i skutecznie je prostuje. Warto zwrócić uwagę na jakość ząbków i wybrać te, które będą delikatne dla włosów. Część modeli posiada specjalne końcówki ochronne, które zapobiegają poparzeniom i świetnie nadają się do masażu głowy.
 • kształt – na kształt szczotki również warto zwrócić uwagę, na przykład szczotka z płaską krawędzią umożliwi dotarcie do nasady włosów i nada im objętości. Warto także sprawdzić, czy wybrany model wygodnie leży w dłoni.
 • powłoka płytek – większość modeli posiada ceramiczne płytki, które są delikatne i bezpieczne dla włosów. Powłoka ceramiczna bardzo dobrze przewodzi ciepło, co gwarantuje skuteczne prostowanie oraz ochronę włosów przed zniszczeniem. Warto sprawdzić, czy wybrany model posiada tego rodzaju płytki. Tańsze urządzenia nie zawsze są w nie wyposażone.
 • jonizacja – to już niemal standard. Dzięki jonizacji włosy są gładkie oraz lśniące, nie puszą się i nie elektryzują. Bardziej zaawansowane szczotki prostujące włosy oferują nawet podwójną jonizację dla jeszcze lepszych efektów.
 • wyświetlacz LED – poprawia komfort użytkowania urządzenia. Na wyświetlaczu widoczna jest temperatura, z jaką pracuje urządzenie. Dzięki temu możemy ją stale kontrolować.
 • długość kabla – warto wziąć pod uwagę długość kabla wybranego urządzenia. W ofercie znajdziemy szczotki z kablem o długości nawet do 3 metrów. Dobrze, jeśli kabel jest obrotowy – to wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które wpłynie na dłuższą żywotność urządzenia.
 • dodatkowe funkcje – niektóre modele oferują przydatne, dodatkowe funkcje, takie jak na przykład szybkie nagrzewanie (nawet w 30 sekund). Ciekawą opcją są również szczotki z ceramicznym włosiem wzbogaconym cennymi substancjami, na przykład keratyną czy olejkiem migdałowym, które uwalniają się podczas czesania włosów i sprawiają, że pasma wyglądają zdrowo i są odpowiednio nawilżone oraz odżywione. Wybrane urządzenia posiadają w zestawie specjalne maty termoizolacyjne, które zapewniają bezpieczeństwo oraz podnoszą komfort użytkowania szczotki. Część urządzeń posiada automatyczny wyłącznik, na przykład po godzinie użytkowania.
 • stylistyka – w ofercie znajdziemy rozmaite modele szczotek, o różnej stylistyce. Wiele kobiet zwraca uwagę na wygląd tego rodzaju urządzeń. Producenci mają to na uwadze i oferują modele nie tylko skuteczne, ale również eleganckie i stylowe.

Ile kosztuje szczotka prostująca włosy?

Wybór szczotek prostujących włosy jest coraz większy. Proste urządzenia kupimy już za 40-50 złotych. Jeśli zależy nam jednak na porządnej szczotce, oferującej szereg dodatkowych funkcji, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 150-250 złotych.

Szczotka prostująca włosy - Ranking 2024

Wybierz najlepszy produkt z kategorii Szczotka prostująca włosy. Ranking aktualizowany jest co najmniej raz w tygodniu. Dane o produktach pochodzą z porównywarki cen Skąpiec.pl.

Szczotka prostująca włosy - Opinie

 1. Najlepsza szczotka prostująca włosy to Remington – posiadam ją już dwa lata i rzeczywiście działa, nie elektryzuje włosów, ładnie je prostuje i rozczesuje. Dobrze wydane pieniądze, które warto wydać na taki sprzęt. Nie chciałam stosować tak często prostownicy, a ta szczotka działa super! I jest efekt, a dla mnie to jest najważniejsze.

  Odpowiedz
 2. Ja mam SILVERCREST Szczotkę do włosów 3 w 1 – bardzo polecam ten model. W Lidlu kosztuje ona około 60 zł i uważam, że jest to doskonała cena za taką jakość. Najlepsza szczotka prostująca włosy jaką miałam. Do tego super nabłyszcza.

  Odpowiedz
 3. Uważam, że dobra szczotka prostująca włosy bardzo pomaga w codziennej stylistyce włosów 🙂 Sama posiadają taką najprostszą z MPM i jestem z niej zadowolona. Większość sprzętów w łazience mam z tej marki i bardzo sobie ją chwalę. Niewygórowana cena, dobra jakość. Włosy są naprawdę proste i z łatwością się rozczesują.

  Odpowiedz
 4. Szczotka prostująca włosy to super rozwiązanie dla osób, które mają takie włosy jak ja. Mam długie, dość proste włosy ale puszą się i kręcą na samym dole. Taka szczotka doskonale na nie działa. Nie potrzeba wiele, żeby były proste i ładnie się prezentowały. Cieszę się, że nie muszę używać już prostownicy.

  Odpowiedz
 5. Nie lubię stosować żadnych dodatkowych urządzeń, które mogłyby mi obciążyć i zniszczyć włosy. Dlatego szczotka prostująca włosy to dla mnie najlepsze rozwiązanie, zbliżone jak najbardziej do naturalnego. Nie trzeba się niczym martwić, tylko trzeba wybrać dobrą szczotkę, która rzeczywiście przyczyni się do prostowania i będzie to ładnie robiła.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz