IconiaModa.com » Uroda » Puder transparentny

Puder transparentny

Puder transparentny powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety. Produkt ten jest niezawodny w wykonywaniu codziennego makijażu. Nadaje się do każdego rodzaju cery i do każdego podkładu. Puder transparentny ma za zadanie zmatowić skórę, aby nasza cera przez cały dzień była idealnie matowa i świeża.

Ten rodzaj pudru może mieć formę sypką bądź prasowaną. Praktycznie nie różni się on zbytnio od innych, typowych pudrów, poza jedną rzeczą. Jak sama nazwa wskazuje, jest produktem, który nie kryje, a jedynie daje matowe wykończenie makijażu. Więc należy liczyć się z tym, że nie zatuszuje mankamentów naszej cery, ponieważ nie ma właściwości kryjących. Oznacza to również, że wybierając ten puder, nie musimy się martwić o to, czy jego kolor będzie idealnie dopasowany do kolorytu naszej skóry. Puder transparentny wtapia się w naszą cerę i jest praktycznie niewidoczny.

Można z tego wywnioskować, że puder transparentny jest idealny dla każdej z nas szczególnie jeżeli zależy Ci na naturalnym wyglądzie. Co więcej, produkt ten może być stosowany przez cały rok. Będzie się świetnie sprawdzał zimą, kiedy nasza cera jest blada, a także latem, kiedy skóra się lekko opali.

Puder transparentny można stosować jako wykończenie makijażu, produkt ten sprawi, że nałożony na skórę podkład będzie znacznie trwalszy i nie będzie się on ścierać z powierzchni skóry. Można również zastosować taki puder na samą skórę bez konieczności stosowania innych kosmetyków kolorowych.

Ponadto tego typu pudry wykonuje się najczęściej z naturalnych substancji takich jak minerały. Dzięki temu często posiadają one dodatkowe właściwości, które wpływają na kondycję naszej skóry.

Głównym powodem, dla których używa się pudrów transparentnych jest kontrolowanie przetłuszczania się skóry oraz powstawania na jej powierzchni nieestetycznie błyszczącej warstwy serum. Głownie taki problem dotyka panie z cerą tłustą i mieszaną. Jedną z wielu zalet takiego pudru jest to, że jest niezwykle lekki i aksamitny, dzięki tym właściwościom nasza skóra wygląda naturalnie po zastosowaniu tego kosmetyku.

Puder transparentny - Opinie

  1. Długo zastanawiałam się nad tym jaki niedrogi i dobry puder transparentny wybrać. Prawdę mówią, mimo tego, że jestem kobietą to taki zakup sprawia mi duże problemy. Nie zawsze wiem co powinnam wybrać i co będzie najlepsze. Teraz po przeczytaniu artykułu wiem już, który puder transparentny jest najlepszy! Moja przetłuszczająca się skóra na pewno na tym skorzysta.

Dodaj komentarz