IconiaModa.com » Włosy » Puder do włosów

Puder do włosów

Puder do włosów ma wiele zastosowań i mnóstwo zalet. Jest to nowoczesna forma kosmetyku do stylizacji włosów, który jest wygodny w użyciu i doskonały dla każdego typu włosów. Puder do układania włosów zwiększa ich objętość i jest w stanie świetnie odbić je u nasady i utrwalić fryzurę, bez konieczności korzystania z inwazyjnych form stylizacji (np. lakieru do włosów). Jaki puder do włosów wybrać? Jak stosować puder do włosów?

Co to jest puder do włosów?

Popularność pudru do włosów nie powinna nikogo dziwić. Dobry puder do włosów niesamowicie zwiększa objętość i skraca czas stylizacji. Wygodnej formy proszku można użyć w każdym miejscu, o każdym czasie. Jest doskonałym kosmetykiem dla osób z cienkimi i rzadkimi włosami, ale pomaga również unieść ciężkie i grube włosy. Finalnie – z jego zalet skorzystają również osoby z włosami kręconymi, trudnymi do ujarzmienia. Puder jest łatwy w aplikacji i niewidoczny po nałożeniu na włosy, niezależnie od ich koloru.

Pudry do stylizacji włosów, nałożone bezpośrednio na samą nasadę włosów, dodają wyjątkowej tekstury i sztywności, co podnosi zarówno cienkie, jak i grube włosy. Niektóre formuły są również przeznaczone do pokrywania miejsc, w których objętość włosów jest niewielka. Jedną z ogromnych korzyści płynących z używania dobrych  pudrów do stylizacji jest to, że umożliwiają one tworzenie fryzur, które z uwagi na zbyt cienkie lub „śliskie” włosy nie były dotąd do osiągnięcia.

Pudry stylizujące występują w wielu różnych opakowaniach i pojemnościach. Wśród nich można również znaleźć kosmetyki dedykowane określonemu rodzajowi włosów. Skąd wiedzieć, jaki puder do włosów sprawdzi się najlepiej? O to moim zdaniem zawsze najlepiej zapytać swojego fryzjera. Ale mimo wszystko postaram się Wam pomóc moimi poradami.

Jak wybrać idealny puder do stylizacji włosów?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pudrów do stylizacji włosów. Część z nich ma formę, podobną do talku/zasypki dla dzieci, czyli niewielkiego, poręcznego pojemniczka z kilkoma otworami, który po przechyleniu dozuje niezbędną ilość pudru. Jeszcze inne to aplikatory w spraju, które prosto i szybko rozpylają puder na włosach.

Dobry puder do włosów ma ultra-drobną konsystencję, pozbawiony jest grudek, nie obciąża i nie niszczy włosów. Przy tak wielu różnych markach na rynku, istnieją dziesiątki formuł, z których wszystkie mają na celu spotęgowaną gęstość i niesamowitą objętość. Jest jednak jeden składnik, który wyróżnia się na tle innych, jeśli chodzi o nadanie idealnej tekstury bez uszczerbku dla zdrowia włosów. Jest to keratyna. Najlepszy puder do włosów będzie miał ją wysoko w składzie.

Pudry do włosów z  naturalną keratyną idealnie sprawdzają się w przypadku cienkich włosów. Keratyna nadaje im naturalnie wyglądającą objętość. Keratyna jest składnikiem pożądanym w kosmetykach do włosów. Znaleźć ją można zarówno w odżywkach, maskach, szamponach, jak i produktach do stylizacji włosów. Kreatyna jest z takiego samego białka, z którego zbudowane są włosy. Dzięki temu, harmonijnie z nimi współgra, odżywia, wzmacnia i zapewnia bezpieczeństwo. Co więcej, najlepszy puder do włosów z keratyną nie powoduje podrażnień wrażliwej skóry głowy i nie niszczy włosów.

Inną zaletą dobrego pudru do włosów z keratyną jest to, że może on pomóc ukryć łysinę i miejsca na włosach, które charakteryzują się mniejszym zagęszczeniem włosów (np. zakola, czubek głowy). Koloryzowane pudry do włosów zapewniają niewyczuwalne krycie jasnych miejsc na głowie i natychmiastową, naturalnie wyglądającą objętość otaczających wybrane miejsce włosów.

Puder do podnoszenia włosów – niesamowita objętość, dzięki nowoczesnej technologii

Oprócz samego składu pudru do stylizacji włosów, ważne jest również zwrócenie uwagi na inne aspekty. Jednym z nich jest wykorzystanie nowoczesnych technologii. Istnieją dobre pudry do włosów, które wykorzystują wyjątkową energię elektrostatyczną. Ma to realny wpływ na „związanie” pudru z włosami. Jak to możliwe?

Włosy człowieka są naładowane dodatnio, a ujemnie naładowany puder do podnoszenia włosów jest przyciągany do pasm. Dzięki temu, proszek do stylizacji włosów, który wykorzystuje energię elektrostatyczną dłużej utrzymuje się na powierzchni włosa, a co za tym idzie – gwarantuje długotrwały efekt uniesionej, pełnej objętości fryzury.

Koloryzujące pudry do włosów

Barwiące pudry do stylizacji włosów mogą optycznie zatuszować braki w gęstości i optycznie zagęścić włosy. Najważniejszy jest jednak wybór koloru takiego produktu. Aby wyglądał dobrze – musi być idealnie dopasowany kolorystycznie do włosów. Niektóre z dostępnych na rynku pudrów są również wodoodporne. Dzięki tej technologii, kolor nie rozmywa się i nie spływa np. podczas deszczu.

Jak stosować puder do stylizacji włosów?

Używanie pudru do stylizacji włosów jest stosunkowo proste. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że w przypadku wyboru tej formy układania włosów, mniej znaczy więcej! Stylizację najlepiej zacząć od mniejszej ilości i stopniowo dodając produkt wypracować pożądaną głośność. Zbyt intensywne pokrycie włosów pudem może spowodować ich zbyt duże usztywnienie i nienaturalnie wyglądającą gęstość.

 1. Nałóż niewielką ilość na nasadę suchych włosów, koncentrując się na miejscach, w których najbardziej chce się zwiększyć objętość.
 2. Delikatnie wmasuj puder palcami we włosy.
 3. W razie potrzeby dodaj więcej produktu.
 4. Stylizuj włosy według własnego uznania.

Najlepszy puder do włosów utrzyma się przez cały dzień bez konieczności dokonywania poprawek. Resztki pudru można bardzo łatwo i szybko zmyć szamponem do włosów. Jeśli często się z niego korzysta, warto również uzupełnić swoją pielęgnację włosów o peeling do skóry głowy. Pomoże on skutecznie i niezwykle dokładnie usunąć resztki kosmetyków do stylizacji włosów i oczyścić skórę głowy.

Triki, które mogą się przydać każdemu, kto stosuje puder do włosów

Jest kilka praktycznych sztuczek, które mogą sprawić, że używanie pudru do włosów będzie dawało jeszcze lepsze rezultaty:

 • Po nałożeniu pudru do włosów na ich nasadę, rozprowadź palcami kosmetyk również na pozostałej długości włosów. Sprawi to, że włosy uzyskają niesamowitą objętość od nasady aż po same końce.
 • W miejsca, w których gęstość włosów pozostawia wiele do życzenia, użyj koloryzującego pudru. Pomoże on wypełnić luki i nierówności wzdłuż linii włosów.
 • Jeśli nie masz pod ręką pudru, możesz użyć również suchego szamponu. On również nieco zwiększy objętość włosów, ale nie da tak spektakularnych efektów, jak dobry puder do układania włosów.

Zalety i wady korzystania z pudru do układania włosów

Stosowanie pudru do stylizacji włosów daje niesamowite korzyści, ale jak w przypadku każdego produktu do stylizacji ma też kilka wad. Do głównych zalet tego rodzaju kosmetyku zaliczyć można np. to, że:

 • Gwarantują niesamowitą objętość i grubość włosów, możliwą do osiągnięcia nawet przy cienkich i rzadkich włosach.
 • Dobry puder do stylizacji włosów utrzymuje się przez cały dzień bez konieczności poprawiania.
 • Puder do włosów nie zawiera ozonu. Nie szkodzi więc płucom i środowisku. Dostępny jest w formie tubki z otworami lub atomizera.
 • Mają niewielkie, podręczne wymiary. Opakowanie pudru do włosów można łatwo zabrać ze sobą np. do pracy.
 • Nie obciążają włosów.

Poza wieloma zaletami, warto pamiętać, że nawet najlepszy puder do włosów może mieć tez swoje wady. Na szczęście większość z nich nie wynika z samej formuły pudru, ale raczej braku wprawy w jego używaniu.

 • Dla początkujących, pudry do układania włosów mogą być trudne do zastosowania.
 • Jest dosłownie zbyt łatwy w użyciu. Wiele osób początkowo używa zbyt dużej ilości pudru, co sprawia dalsze kłopoty w ułożeniu idealnej fryzury.
 • Źle dopasowany do rodzaju i potrzeb włosów, może powodować uczucie lepkości, lub odwrotnie – zbyt dużego przesuszenia i „napuszenia”.

Amla – leczniczy, pielęgnujący puder do włosów

Poza pudrami do stylizacji włosów, warto zwrócić również uwagę  na puder do włosów, który może: wpływać na kondycję włosów, poprawiać ich naturalny odcień, zwiększyć objętość, zredukować łupież i pobudzać cebulki włosów do intensywnej pracy. Za takie działanie pudru do włosów Amla odpowiedzialny jest skład tej ziołowej mieszanki. Witamina E zawarta w pudrze poprawia krążenie, sprzyja gojeniu i regeneracji skóry głowy. Ponadto, puder do włosów Amla jest bogaty w garbniki, witaminę C, fosfor, żelazo i wapń. Miejscowe stosowanie pudru do włosów Amla dostarcza tych składników bezpośrednio do cebulek włosów. Różnicą między puderm do stylizacji włosów i pudrem Amla jest to, że ten pierwszy nakłada się w formie proszku, a z pudru Amla tworzy się pastę/maskę do nakładania na skórę głowy.

Jaki puder do włosów będzie zatem najlepszy? Przy wyborze idealnego kosmetyku, konieczne jest dopasowanie go do potrzeb włosów. Włosy cienkie, pozbawione gęstości zyskają przy użyciu dobrego pudru do włosów z technologią elektrostatyczną. Z kolei grube, ciężkie włosy pięknie odbiją się u nasady, dzięki lekkim formułom do włosów przetłuszczających się. Osoby, które zmagają się z problemami dermatologicznymi, przed zastosowaniem pudru powinny skontaktować się z trychologiem, ponieważ podobnie zresztą jak inne kosmetyki do stylizacji, może potęgować objawy choroby. Puder do włosów jest rewelacyjnym sposobem na zwiększenie objętości, nadanie określonego kształtu i utrwalenie fryzury, bez konieczności stosowania innych kosmetyków do stylizacji.

Puder do włosów - Ranking 2024

Wybierz najlepszy produkt z kategorii Puder do włosów. Ranking aktualizowany jest co najmniej raz w tygodniu. Dane o produktach pochodzą z porównywarki cen Skąpiec.pl.

Dodaj komentarz