IconiaModa.com » Włosy » Prostownica parowa

Prostownica parowa

Prostowanie włosów to codzienny rytuał wielu kobiet, które chcą zmienić strukturę fryzury z kręconej w prostą, ale także wygładzić pasma i dodać im eleganckiego wyglądu. Coraz częściej można się spotkać z sytuacją, że nawet kobiety posiadające z natury proste włosy, chcą osiągnąć jeszcze piękniejszy efekt tak zwanej tafli i stosują prostownicę przynajmniej kilka razy w tygodniu. Niestety nawet najwyższej jakości, dobra prostownica tradycyjna niszczy włosy, ponieważ działa bardzo wysoką temperaturą na ich delikatną strukturę. Szczególnie jeżeli słabe włosy poddaje się działaniu płytek rozgrzanych do maksymalnej temperatury, mogą one ulec zniszczeniu. Dlatego rewolucyjnym rozwiązaniem, które od jakiegoś czasu jest na naszym rynku, pozwalającym bezpieczniej prostować włosy, jest prostownica parowa. Jakie są jej zalety i czym się różni od tradycyjnego sprzętu? Czy kierować się przy wyborze prostownicy parowej?

Zasada działania prostownicy parowej

Prostownicy parowej używa się dokładnie tak samo, jak prostownicy tradycyjnej, jednakże podczas przesuwania płytek urządzenia po włosach, prostownica parowa cały czas wydziela parę wodną o wysokiej temperaturze, która chroni i nawilża włosy. Dzięki temu do minimum zostaje zredukowana możliwość wysuszenia, czy spalenia włosów, nawet jeżeli przez chwilę za długo przytrzyma się zaciśnięte na paśmie płytki. Gorąca para ułatwia także “rozprasowywanie” ewentualnych zagnieceń na włosach, nawet tych niesfornych i niepodatnych na układanie, nie niszcząc ich. Sama para, chociaż jest gorąca, nie ma negatywnego działania na włosy, a wręcz przeciwnie, więc prostownica parowa może być bez obaw używana codziennie. Co więcej para nawilżając, widocznie poprawia stan włosów i odżywia je, więc po dłuższym czasie używania można nawet zauważyć polepszenie ich stanu.

Jak oceniają użytkowniczki prostownic parowych, za pomocą takich urządzeń nowej generacji prostuje się włosy znacznie szybciej, a efekt utrzymuje się dłużej, czasami aż do kolejnego mycia. Włosy po użyciu urządzenia są gładkie i wyglądają zdrowo. Nie są suche. Dobra prostownica parowa to opłacalna inwestycja, ponieważ nie tylko potrafi poprawić wygląd fryzury, ale też chroni włosy przed zniszczeniem, a nawet poprawia ich formę zdrowotną. To zupełnie nowa tendencja, jeżeli chodzi o urządzenia do stylizacji na gorąco. Te do tej pory znane, jak lokówka, czy suszarka lub tradycyjna prostownica mniej lub bardziej szkodziły włosom i trzeba było chronić je przed szkodliwym wpływem wysokiej temperatury.

Prostownica parowa czy zwykła?

Z pewnością prostownica parowa to znacznie lepsze rozwiązanie do włosów delikatnych, cienkich, słabych czy zniszczonych i wysuszonych, niż prostownica tradycyjna, która nie posiada funkcji nawilżania za pomocą gorącej pary. Para będzie zapobiegać dalszym zniszczeniom i rozdwajaniu końcówek oraz wykruszaniu się wysuszonych włosów, ale także dzień po dniu poprawiać stan fryzury. Także w przypadku posiadania włosów zdrowych, zdecydowanie lepiej postawić na nowoczesną prostownicę parową, szczególnie jeżeli używa się jej często, a nawet codziennie. Dzięki temu można dbać o kondycję i stan włosów nawet podczas takich zabiegów stylizacyjnych jak oddziaływanie na nie gorącą temperaturą.

Włosy farbowane również zyskają na stosowaniu prostownicy parowej, ponieważ z reguły są one pozbawione wilgoci i mają sianowaty wygląd. Para wnikając we włosy nawilża je na długo, dzięki czemu lepiej się układają i wyglądają na zdecydowanie zdrowsze. Będą się odznaczały także lustrzanym blaskiem.

Jak wybrać dobrą prostownicę parową?

Na jakie elementy zwrócić uwagę podczas kupowania prostownicy parowej? Na pewno warto postawić na znaną i cenioną na rynku markę, produkującą akcesoria do włosów lub sprzęt elektryczny. Dzięki temu można mieć pewność, że urządzenie posłuży przez wiele lat oraz będzie bezawaryjne i faktycznie dobrze się spisze. Dodatkowo warto zadbać, aby wybrana prostownica parowa posiadała takie funkcje jak:

  • funkcję jonizacji, która zapobiega elektryzowaniu się i puszeniu włosów
  • komorę, w której umieszcza się keratynową ampułkę, która pod wpływem działania prostownicy uwalnia swe działania i odżywia włosy
  • płytki pokryte ceramiką
  • kilkustopniową regulację temperatury
  • kontrolowaną emisję pary o wysokiej temperaturze
  • możliwość modelowania włosów wilgotnych i suchych
  • wyświetlacz informujący o uzyskanej temperaturze
  • obrotowy, wystarczająco długi przewód, zapewniający niezwykle komfortowe użytkowanie

Dobrą prostownicę parową można kupić już za kwotę poniżej 300 zł, szczególnie w promocji. Nie musi być to sprzęt przeznaczony do użytku fryzjerskiego. Już produkt ze średniej półki, wypuszczony na rynek do użytku domowego spełni swoje zadanie. Warto zainwestować w taki sprzęt, ponieważ nie tylko pozwoli on profesjonalnie i bezpiecznie prostować włosy, ale może pomóc zaoszczędzić na odżywkach, maskach czy wizytach u fryzjera na zabiegach regeneracyjnych. Nowoczesna, markowa prostownica emitująca parę to jednorazowy wydatek wiele lat.

Prostownica parowa - Ranking 2020

Wybierz najlepszy produkt z kategorii Prostownica parowa. Ranking aktualizowany jest co najmniej raz w tygodniu. Dane o produktach pochodzą z porównywarki cen Skąpiec.pl.

Prostownica parowa - Opinie

  1. Prostownicy używam od dawna. Moje włosy są gładkie, nie mają widocznych skrętów, ale też nie są idealne proste. Pomagam sobie wtedy takim sprzętem, chociaż codziennie też nie używam. Najlepsza dla moich włosów jest prostownica parowa, a pożyczyła mi ją kiedyś koleżanka. Naprawdę pięknie prostuje włosy i robi to bardzo szybko.

  2. Pierwszy raz widzę coś takiego jak prostownica parowa. Wcześniej nie znałam takiego urządzenia i jestem trochę w szoku, tak bardzo rynek się rozbudował i co możemy znaleźć na półkach sklepowych. Ale ciekawe, fajne to wygląda i może rzeczywiście jest to lepsze od tych tradycyjnych.

Dodaj komentarz