Menu

Podkład kryjący i matujący

Podkład kryjący i podkład matujący – te dwa kosmetyki gdy są dobrej jakości są wystarczające by uzyskać piękną i gładką twarz, gotową do nakładania różu i makijażu. Czym jednak kierować się podczas wyboru tych kosmetyków? Jak dobrać kolor, jak ocenić trwałość? Na pewno nie warto oszczędzać podczas zakupów! Dobry podkład musi kosztować, nie oszukujmy się. Jeśli chodzi o puder, najlepiej wybrać ten w kamieniu – starcza na dłużej i jest bardziej trwały.

Dobry puder matujący nie musi być drogi, świetną jakość można znaleźć już za 50 zł. Jeśli nie jesteśmy pewni odcienia najlepiej poprosić o radę ekspedientkę, która pomoże ocenić który podkład i puder będzie najlepszy. Jeśli wahasz się między dwoma odcieniami – zawsze wybieramy jaśniejszy! Puder powinien być zawsze nieco jaśniejszy niż skóra, ponieważ w ciągu dnia utlenia się i nieco ciemnieje, a przecież każdy chce uniknąć pomarańczowej maski.

Skupmy się na clue programu, czyli podkładzie – podkład powinniśmy traktować jak inwestycję, nie jako makijaż, a jako kosmetyk. Skóra przez cały dzień przykryta kiepskim podkładem nie będzie w najlepszym stanie po kilkunastu latach. Pożądany efekt można uzyskać na wiele sposobów, korzystając w wielu kosmetyków, bądź jednego. Nie warto obciążać skóry toną podkładów, korektorów, baz i pudrów – lepiej postawić na jeden produkt, kompleksowy i najlepszej jakości.

Można wybrać dwie drogi, w zależności od stanu cery. Skóra z przebarwieniami, trądzikowa i potrądzikowa wymaga dobrego podkładu kryjącego, a najlepiej kryjąco-matującego. Dla osób bez takich problemów polecam jedynie dobry podkład matujący. Oba te kosmetyki wystarczy delikatnie przypudrować i nałożyć róż, a twarz będzie wyglądała świeżo, zaś skóra będzie jedynie minimalnie obciążona. Podkłady dostępne są w formie musu lub płynu lub kremu, najdelikatniejszy jest mus, najbardziej obciążający zaś płyn.

A poniżej rankingi, które mogą pomóc w wyborze podkładu kryjącego i podkładu matującego.

Ranking podkładów kryjących

Ranking podkładów matujących

Podkład kryjący i matujący - Opinie i komentarze
  1. Weronika 11 maja 2017 / Odpowiedz
  2. Magda 16 czerwca 2017 / Odpowiedz
  3. Ania 24 września 2017 / Odpowiedz
  4. Lidka 20 października 2017 / Odpowiedz
  5. Aga 12 listopada 2017 / Odpowiedz

Dodaj opinię, komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *