IconiaModa.com » Uroda » Peeling do skóry głowy

Peeling do skóry głowy

Peeling do skóry głowy nie cieszy się tak dużą popularnością, jak np. peeling do ciała. A to ogromny błąd! Okazuje się, że skórę głowy należy złuszczać tak samo często, jak cerę na twarzy, czy skórę ciała. Peeling oczyszczający do skóry głowy niezwykle skutecznie radzi sobie z różnymi, trychologicznymi problemami skóry na głowie, ale wpływa też na kondycję i wygląd włosów. Jaki peeling do skóry głowy wybrać? Jakich efektów można się po nim spodziewać?

Dobry peeling do skóry głowy – jakie ma zalety?

Brak wspomagania procesu złuszczania skóry na głowie może być pośrednią przyczyną pojawiania się wielu kłopotliwych stanów chorobowych. Do najpopularniejszych można zaliczyć łupież. Kiedy dochodzi do zbyt dużego nagromadzenia się sebum i martwego naskórka, mieszki włosowe mogą się zablokować. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest nie tylko widoczny gołym okiem, nieestetyczny łupież, czyli złuszczająca się skóra, ale również pogorszenie kondycji włosów. Kiedy mieszki włosowe na skórze głowy zostają zablokowanie, włosy nie tylko mogą wolniej rosnąć i przerzedzać się, ale również charakteryzować się gorszą kondycją, czyli np.:

  • Łamliwością
  • Matowym wyglądem
  • „Puszeniem się”
  • Wypadaniem

Dobry peeling do skóry głowy wspomaga naturalny proces złuszczania naskórka, usuwa nadmiar nagromadzonego sebum i resztek produktów do stylizacji (pianki do układania włosów, lakiery itp.). Peeling do skóry głowy z reguły działa w sposób mechaniczny – nałożony na skórę głowy i delikatnie rozcierany na jej powierzchni przyspiesza tempo regeneracji skóry, oczyszcza ją i odblokowuje pory i mieszki włosowe.

Peeling oczyszczający do skóry głowy – efekty

Pierwsze efekty peelingu można zauważyć już po jego pierwszym użyciu. Skóra głowy staje się dobrze oczyszczona, świeża i pozbawiona nadmiaru zanieczyszczeń z produktów do stylizacji. Osoby, które zmagają się z łupieżem, mogą zaobserwować znaczną redukcję jego ilości, a nawet całkowity jego brak! Peeling do skóry głowy daje również efekty w postaci:

  • Stymulacji włosów do wzrostu
  • Stworzenia idealnego środowiska do ich wzrostu
  • Zmniejszenia ryzyka nadmiernego wypadania włosów
  • Pobudzenia komórek skóry do regeneracji
  • Poprawy kondycji włosów
  • Usunięcia świądy, pieczenia i bólu skóry głowy
  • Redukcji łupieżu

Najlepszy peeling do skóry głowy dogłębnie i dokładnie oczyszcza mieszki włosowe, z których wyrastają włosy. Przy regularnym stosowaniu takiej formy pielęgnacji, włosy stają się zdrowsze, grubsze i bardziej lśniące. Co więcej, rzadziej będą się przetłuszczać, ponieważ stan skóry i głowy i jej pH zostaną ustabilizowane.

Peeling do skóry głowy a łupież

Łupież, czyli łuszczenie się skóry głowy, które objawia się nieestetycznymi śladami na ubraniach i uwidacznia się bezpośrednio na włosach, nie zawsze jest związana z chorobą skóry. Łuszczenie się skóry najczęściej powoduje jej przesuszenie. Może ono wynikać z przyczyn hormonalnych, stosowania nieprawidłowo dopasowanej pielęgnacji, lub przebytym, inwazyjnym zabiegiem fryzjerskim (np. źle wykonane rozjaśnianie włosów, trwała itp.). Złuszczanie skóry głowy, dobrym peelingiem pozwala jej naturalnym substancjom natłuszczającym skórę, dobrze odżywić i załagodzić jej powierzchnię. Sebum działa jak naturalny płaszcz ochronny, który w naturalny sposób pielęgnuje skórę i włosy, a także zapobiega ich uszkodzeniom. To właśnie dlatego najlepiej jest farbować brudne, nieumyte włosy – naturalne substancje natłuszczające chronią wówczas skórę przed podrażnieniem przez komponenty zawarte w kremie do koloryzacji.

Jeśli mamy jednak do czynienia z łupieżem łojotokowym, spowodowanym przez nagromadzenie się sebum – łagodzący peeling do skóry głowy usunie nadmiar zanieczyszczeń, pozostawiając skórę świeżą, oczyszczoną i ustabilizowaną. Jak widać, oczyszczający peeling do skóry głowy można stosować w praktycznie wszystkich przypadkach łupieżu.

Jak często wykonywać peeling skóry głowy?

Zalecana częstotliwość złuszczania skóry głowy będzie różna dla każdego przypadku i każdego typu włosów. Ogólnie przyjęto, że na średnio 4 – 7 myć głowy szamponem do włosów przypada wykonanie jednego peelingu skóry głowy. Częstotliwość wykonywania peelingu jest jednak zasadniczo uzależniona od rodzaju peelingu. Częściej niż raz na siedem myć, mogą go również wykonywać osoby, które często stosują środki do stylizacji włosów. Aby otrzymać pełne spektrum efektów peelingu do skóry głowy, należy wybrać po prostu dobry, dopasowany do oczekiwań i potrzeb kosmetyk. Dobrze jest wziąć pod uwagę produkty przyjazne dla skóry głowy, których formuła opiera się na naturalnych składnikach, które tak samo, jak dla skóry, będą korzystne dla włosów. Tym, na co należy bezwzględnie uważać jest nadmierne i zbyt częste złuszczanie. Może ono doprowadzić do podrażnień, nadmiernego wysuszenia i realnie zaburzyć równowagę pH skóry głowy.

Jak używać peelingu do skóry głowy?

Najlepszy peeling do skóry głowy jest prosty w użyciu i łagodny dla wrażliwej skóry. W pierwszym kroku peeling do skóry głowy należy umieścić bezpośrednio na głowie, starając się uniknąć znacznego pokrycia włosów – preparat ma mieć kontakt głównie ze skórą, a nie z włosami. Następnie delikatnymi, okrężnymi ruchami należy wcierać peeling w skórę głowy, czyli tzw. skalp. Po tym etapie trzeba dokładnie spłukać kosmetyk letnią wodą, aż do czasu usunięcia ze skalpu i z włosów drobinek peelingu.

Podczas stosowania peelingu do skóry głowy, trzeba zachować szczególną delikatność. Zaleca się używanie opuszków palców lub specjalnego gadżetu do złuszczania skóry głowy – to może pomóc w uniknięciu podrażnień. W przypadku osób z wrażliwą skórą głowy lub innymi problemami ze skórą głowy, przed zastosowaniem peelingu skalpu  należy skonsultować się z lekarzem. Unikanie stosowania tej metody pielęgnacji może być zalecane przy chorobach skóry głowy, takich jak np. jak trądzik, egzema lub łuszczyca.

Enzymatyczny peeling do skóry głowy – co to jest? Jak go stosować?

Osoby, które zastanawiają się, jaki peeling do skóry głowy wybrać, często sięgają po różne produkty. Każdy z nich ma swoje wady i zalety i każdy, podobnie jak krem do twarzy, jest dopasowany do konkretnych potrzeb skalpu. Peeling enzymatyczny do skóry głowy to inaczej syntetyczny środek złuszczający, który swoje złuszczające działanie opiera na kwaśnym odczynie formuły. pH w peelingu enzymatycznym jest niskie, ale nie na tyle, aby doszło do poparzeń i silnym podrażnień. Peeling enzymatyczny do skóry głowy pomaga usunąć martwe komórki skóry poprzez wprowadzenie na skalp bezpiecznego kwasu – bez konieczności masowania skóry głowy.

Łagodzący i oczyszczający peeling do skóry głowy – mechaniczny

Alternatywą dla opisanego wyżej peelingu enzymatycznego do skóry głowy są preparaty nieco bardziej łagodne. Łagodzący peeling do skóry głowy w swojej formule zawiera drobinki, które w sposób mechaniczny wspomagają usuwanie martwego naskórka i zanieczyszczeń ze skalpu. Osoby, które celują w produkty, naturalne i ekologiczne, mogą samodzielnie przygotować domowy peeling do skóry głowy, lub kupić gotowy, naturalny produkt (np. rokitnikowy peeling do skóry głowy). Naturalne kosmetyki mogą zawierać roślinne wyciągi i materiał ścierający, taki jak np. sól morska z dodatkiem węgla drzewnego, lub zmielone pestki owoców. Klasyczny, mechaniczny peeling do skalpu fizycznie usuwa martwe komórki naskórka w przeciwieństwie do ich chemicznego rozpadu pod wpływem peelingu enzymatycznego.

Peeling cukrowy do skóry głowy

Cudowne działanie cukru – w szczególności brązowego – wykorzystywane jest w branży kosmetycznej od dawna. Brązowy cukier zawarty w cukrowym peelingu do skóry głowy wpływa na jej kondycję. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że ma on właściwości antybakteryjne. Regularnie stosowany może przeciwdziałać infekcjom. Ponadto, cukrowy peeling do skóry głowy chroni przed nadmiernym wysuszeniem, wygładza i odżywia (witaminy E i A).

Domowy peeling do skóry głowy – zrób własny, peeling cukrowy i nie tylko!

Przygotowanie własnego kosmetyku do pielęgnacji skóry jest nie tylko tańsze, ale również bardziej satysfakcjonujące. W większości dostępnych przepisów – składniki na domowy peeling do skóry głowy można znaleźć w kuchennej szafce.

Peeling cukrowy do skóry głowy – należy przygotować odrobinę szamponu i wymieszać go z około 3 łyżkami cukru (najlepiej wybrać brązowy). Oba składniki dokładnie wymieszać w miseczce i nałożyć na wilgotną skórę głowy. Masować i dokładnie spłukać.

Peeling kawowy do skóry głowy – to propozycja dla osób, które zmagają się również z przerzedzeniem i wypadaniem włosów. Kawa pobudza cebulki włosów do pracy i pobudza krążenie. Skalp staje się lepiej ukrwiony, wygładzony i odżywiony, a to przekłada się na kondycję i siłę włosów. Aby zrobić domowy peeling do skóry głowy z kawy, należy dodać trzy łyżki kuchenne mielonej kawy do odrobiny szamponu do włosów i dokładnie wymieszać na jednolitą masę.

Oczyszczający peeling do skóry głowy z dodatkiem sody oczyszczonej – taką zaawansowaną mieszankę można zastosować w przypadku mocno przetłuszczającej się skóry głowy. Soda ma działanie podobne do mikrodermabrazji – drobinki sody delikatnie złuszczają i dogłębnie oczyszczają skórą, a ponadto działają antyseptycznie. Aby stworzyć domowy peeling do skalpu z sodą, należy dodać dwie łyżki sody oczyszczonej do odrobiny szamponu i wymieszać na gładką pastę. Takiego peelingu się nie masuje! Wystarczy zostawić mieszankę na skórze głowy i po około 5 minutach spłukać.

Jakie peeling do skóry głowy będzie najlepszy? Odpowiedź na to pytanie leży w rodzaju peelingu i potrzebach skalpu. Idealne dopasowanie kosmetyku do indywidualnych oczekiwań i potrzeb to gwarancja udanej terapii, która zaowocuje pięknymi, mocnymi i gęstymi włosami, a także zdrową skórą głowy. Warto zatem do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej dobry peeling do skóry głowy, który podobnie jak zwykły peeling do ciała, czy do cery na twarzy ma silne działanie renderujące, oczyszczające i odmładzające. Najlepszy peeling do skóry głowy w połączeniu ze stosowaniem dobrych kosmetyków do włosów to recepta na gęste, mocne i lśniące włosy mimo upływu czasu.

Peeling do skóry głowy - Ranking 2024

Wybierz najlepszy produkt z kategorii Peeling do skóry głowy. Ranking aktualizowany jest co najmniej raz w tygodniu. Dane o produktach pochodzą z porównywarki cen Skąpiec.pl.

Dodaj komentarz