Menu

Okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne możemy nosić przez cały rok, ale w sezonach letnich nie możemy się bez nich po prostu obejść. Należy pamiętać, że modne okulary przeciwsłoneczne to absolutny must have sezonu wiosna-lato. Ich wybór jest ogromny.

W tym sezonie wciąż hitem będą klasyczne modele w stylu Ray-Banów, much czy pilotek. Ja jednak polecam zaszaleć! W tym roku mega modne będą okulary z ekstrawaganckimi dodatkami w postaci ananasów, czy palemek. Zabawne modele sprawdzą się nie tylko na imprezie tematycznej, ale i na plaży! Wariacje na temat lennonków to absolutny hit tego sezonu. Kultowe okulary o okrągłym kształcie nosi wiele gwiazd m.in. Beyonce i Rihanna. Podobnie jak te z metalicznymi szkłami odbijającymi światło i złotymi oprawkami. Znajdziemy również wiele modeli inspirowanych Pradą, Miu Miu, czy Versace.

Każdy z modeli, które wymieniłam możemy znaleźć w sieciówkach, ale co jeśli chcemy wybrać takie, które przez dłuższy czas będą modne i sprawne? Warto zainwestować w te, których szkła mają odpowiednie filtry, by oprócz upiększania naszej twarzy, chroniły też nasze oczy. Dlatego najlepiej rozejrzeć się w salonach optycznych ponieważ, okulary z sieciówek pod tym względem wymiękają.

Ważne jest też, aby wybrać odpowiedni model do swojego kształtu twarzy. Jeśli masz kwadratową twarz, wybierz okulary, które mają zaokrąglone oprawki. Fasony zaokrąglone u dołu odwrócą uwagę od mocno zarysowanej żuchwy. Unikaj oprawek o kanciastych kształtach, które podkreślą mocną szczękę.

Twarz podłużna wymaga optycznego „skrócenia”, dlatego wybieraj oprawki zaokrąglone i takie aby linia okularów wypadała mniej więcej w połowie wysokości twarzy.

Osoby posiadające twarz owalną mają najwięcej szczęścia, ponieważ pasuje do nich większość oprawek. Za to osoby o okrągłej twarzy powinny wybierać okulary o kanciastych i prostych kształtach. Najważniejsze jest, żeby oprawki były delikatne, ale za to w ciemnym kolorze (wysmukla twarz).

Typ trójkątny – wybierz okulary z oprawkami o zaokrąglonej dolnej krawędzi lub zupełnie okrągłe. Najlepsze będą te z delikatną obwódką, noszone niezbyt wysoko.

Okulary przeciwsłoneczne - Opinie i komentarze
  1. Ania 22 stycznia 2018 / Odpowiedz

Dodaj opinię, komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *