Menu

Odżywka do paznokci

Piękne, zadbane dłonie to najlepsza wizytówka, szczególnie dla kobiety. Jednak wiele z nas ma problemy z słabymi, łamliwymi i rozdwajającym się paznokciami, w tym wypadku zwykły krem do rąk nie wystarcza. Należy sięgnąć po odżywkę do paznokci, która pomoże nam przywołać pazurki do porządku.

Odżywki do paznokci wzmacniają płytkę paznokci, sprawiają, że paznokcie są bardziej elastyczne, a nawet dostarczają niezbędnych substancji. Do głównych składników odżywek należą: magnez, keratyna, krzem, wapń oraz witaminy. Dostępne są odżywki w formie: lakierów (zwykle bezbarwnych), żeli, olejków, maseczek i oliwek.

O czym należy pamiętać, wybierając środki do pielęgnacji paznokci? Jest kilka wskazówek, które warto wprowadzić w życie. Najważniejszą zasadą jest: kosmetyki mogą zdziałać cuda, tylko jeśli są właściwie dobrane. Oczywiście efekt nie jest natychmiastowy, zwykle trzeba na niego poczekać kilka tygodni.

Do paznokci łamliwych zaleca się stosowanie płynnych odżywek wzbogaconych o wapń. Ten składnik  wzmacnia płytkę paznokciową. Dzięki niemu paznokcie są zdrowe, mocne i odporne na złamania. Należy pamiętać, aby nie piłować płytki po bokach. Dla łamliwych paznokci zalecane są również odżywki występujące w formie lakieru.

Rozdwajające się paznokcie wymagają od nas szczególnej pielęgnacji. W tym przypadku płytka paznokciowa jest bardzo osłabiona. Aby ją wzmocnić, należy stosować odżywki, w których składzie odnajdziemy cenne witaminy oraz składniki mineralne. Szukajcie takich z witaminą F. Ta witamina to inaczej niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe – NNKT. Ich dodatek zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia paznokci, zapobiega wysuszaniu, nadmiernej kruchości płytki, rozdwajaniu się paznokci. Dzięki NNKT paznokcie są mocne i błyszczące.

Jeżeli masz problem ze zbyt miękką płytką paznokcia, pomogą ci odżywki utwardzające, najlepiej takie wzbogacone o witaminę B. Jeśli natomiast na paznokciach zaobserwujemy podłużne prążki i paseczki, należy nanosić na płytkę paznokciową odżywkę zawierającą krzem bądź silikon. Substancje te wygładzą powierzchnię paznokcia.

Dobrze jest również, gdy nasza odżywka wzbogacona jest o filtry UV. Taki preparat dodatkowo chroni nasze paznokcie przesz szkodliwymi promieniami ultrafioletowymi.

Odżywka do paznokci - Opinie i komentarze
  1. Paula 22 stycznia 2018 / Odpowiedz

Dodaj opinię, komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *