Menu

Mgiełka do ciała

My kobiety uwielbiamy  fantastycznie wyglądać i oczywiście pięknie pachnieć. Ale nie każda z nas lubi wydawać fortunę na drogie perfumy. Znajdą się też takie, które wolą pachnieć codziennie inaczej lub takie, dla których perfumy są za ciężkie. Myślę, że dla tych wszystkich pań najlepszym rozwiązaniem będzie mgiełka do ciała.

Mgiełki do ciała to wody o rożnych zapachach powstające w procesie pozyskiwania olejków eterycznych. Przeznaczone są do odświeżania dekoltu i innych części ciała. Najczęściej używane są w okresie letnim jako lżejszy zamiennik perfum. Mało kto wie, że istnieją mgiełki, które mają za zadanie nie tylko pachnieć. Na rynku jest wiele mgiełek tonizujących, nawilżających, zawierające olejki eteryczne o różnych działaniach (np. relaksujące, pobudzające). Istnieją nawet takie, które maja w sobie drobinki brokatu, moim zdaniem idealne na imprezę.

Kolejnym plusem jest ich cena. Znajdziemy nawet takie od 10 zł.

Ale o czym należy pamiętać, wybierając mgiełkę? Ważny jest jej skład! Należy pamiętać, żeby produkt nie zawierał za dużego stężenia alkoholu, czyli nie był na pierwszym miejscu w spisie. Strzeżcie się alkoholu denaturowanego (alcohol denat.) czyli etanolu skażonego innymi substancjami chemicznymi, który może wysuszać, podrażniać skórę a także alergizować. Mgiełka z tym składnikiem na czele nie nadaje się do częstego stosowania.

Ja osobiście polecam te mgiełki, które mają naturalny skład i nie zawierają w ogóle alkoholu.

Mgiełka do ciała - Opinie i komentarze
  1. 24Anka 22 stycznia 2018 / Odpowiedz

Dodaj opinię, komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *