Menu

Mata masująca

Maty masujące są dostępne w trzech najważniejszych odmianach – jako mata wibrująca, mata z kulkami masującymi i mata ozonowa. To bardzo dobre rozwiązanie, jeśli często bolą plecy, czyli mata masująca redukuje dolegliwości zdrowotne (nie tylko pleców). Ale urządzenie to sprawdza się również idealnie jako relaksujące i odprężające. Raz kupioną matę masującą można wykorzystać w domu, w pracy a nawet w samochodzie.

Mata masująca – czy warto kupić?

Dobra mata masująca to dość duży wydatek (około 400 – 600 złotych), jednak większość osób, które ją kupiły, jest bardzo zadowolonych z zakupu. Mata masująca pomaga w przypadku bólu kręgosłupa i nadmiernego napięcia. Kupując matę masującą w celach leczniczych, musisz zwrócić uwagę na to, jak mocny jest efekt jej działania. Niektóre maty wyglądają bardzo efektownie, jednak dają bardzo delikatny masaż, który nie pomaga przy silnym bólu. Zdecydowanie silniej działają maty Shiatsu, posiadające wewnątrz specjalne kulki i wałki.

Mata masująca na fotel

Jeśli szukasz dobrej maty masującej na fotel, powinieneś zwrócić uwagę na jej budowę i wysokość. Mata niedopasowana kształtem, może się ześlizgiwać z fotela i być niewygodna. Osoby szukające maty o działaniu relaksującym, najczęściej kupują produkt z funkcją masażu wibrującego. Bardzo ciekawą opcją jest podgrzewanie, przydatne wtedy, gdy cierpimy na reumatyzm.

Mata masująca – Ranking

Mata masująca do wanny

Mata ozonowa pozwala na zrelaksowanie się we własnej łazience. Wkłada się ją do wanny, a następnie uaktywnia się odpowiedni program. Mata ozonowa pomaga w dziesiątkach różnych dolegliwości, z których najważniejsze to:

 • Niedośnienie i nadciśnienie
 • Odleżyny
 • Napięcie nerwowe
 • Choroby naczyń krwionośnych

Najlepsza mata masująca do wanny ma także działanie kosmetyczne. Gdy używasz jej regularnie, z Twojego ciała usuwany jest martwy naskórek, co poprawia stan skóry. Dzięki niej można usunąć cellulit i rozstępy, a także dotlenić organizm i opóźnić jego starzenie się.

Aby ograniczyć ruszanie się maty masującej, przykleja się ją przyssawkami. Kompresor pompuje do niej powietrze, które następnie opływa ciało osoby leżącej w wannie. Maty ozonowe różnią się ilością dysz wytwarzających pęcherzyki – generalnie, im jest ich więcej, tym lepiej. Podczas długich kąpieli bardzo przydaje się opcja podgrzewania wody. Przed zakupem zwróć uwagę, czy mata masująca ma możliwość ustawienia intensywności masażu. Niektóre maty mają aż pięć opcji masażu, a także umożliwiają na ustawienie trybu automatycznego, w którym co kilka minut zmienia się rodzaj wibracji.

Najpopularniejsze maty ozonowa z hydromasażem do wanny to obecnie Medisana

Mata masująca do samochodu

Problemy z plecami bardzo często pojawiają się u kierowców – wynika to z braku ruchu i ciągłego przebywania w jednej pozycji. Czy mata masująca do samochodu jest dobrym rozwiązaniem?

Matę podłącza się do gniazdka zapalniczki samochodowej. Podczas jazdy można wybierać różne tryby masażu, które skutecznie rozluźnią napięte mięśnie kierowcy. Produkty renomowanych firm nie powodują żadnych problemów ze ślizganiem się ciała, nawet na zakrętach. Dobrą matę można stosować także poza samochodem, zakładając matę na fotel.

Na cenę maty masującej do samochodu wpływa przede wszystkim ilość funkcji, w które została wyposażona. Droższe maty umożliwiają wybieranie trybu masowania nawet podczas jazdy. Przykładowo – maty Shiatsu pozwalają na wybór jednej z kilku stref masowania. Na długie trasy przydaje się także opcja podgrzewania ciała.

Mata masująca z funkcją ogrzewania

Jeśli odczuwasz poważne bóle pleców, dobrym rozwiązaniem może być używanie maty masującej z funkcją podgrzewania. Podłącza się ją do tradycyjnego gniazdka elektrycznego, albo do zapalniczki samochodowej. W środku maty znajduje się mechanizm odpowiedzialny za grzanie oraz silniczki wibracyjne. W większości mat znajdziemy pilot na kablu, który można schować w specjalnej kieszonce.

Ważną kwestią przy matach masujących z funkcją podgrzewania jest czas, na jaki można nastawić ogrzewanie. Najtańsze produkty pozwalają na około 15 minut pracy ciągłej, natomiast droższe maty, znacznie dłużej. W większości przypadków mata grzeje tylko w rejonie pleców, nie działając na pozostałą część ciała. W wielu sytuacjach przydaje się opcja wyłączenia grzania.

Mata masująca z kamieniami nefrytowymi

Maty nefrytowe są znacznie droższe od mat, które opisywaliśmy poprzednio. Od zwykłej maty różni się tym, że do masażu używa się w niej kamieni nefrytowych, które mają bardzo korzystny wpływ na organizm. W najlepszych matach nefrytowych można korzystać z masażu shiatsu i masażu wibracyjnego, które działają na mięśnie pleców i pobudzenie przepływu krwi. Ten rodzaj maty jest bardzo wskazany wtedy, gdy masz poważne problemy z kręgosłupem i plecami – zdecyduj się na niego, jeśli zaaprobuje go Twój lekarz.

Mata masująca z kamieniami nefrytowymi ma podobne opcje, jak pozostałe rodzaje mat, jednak z uwagi na użycie prawdziwego jadeitu (nefrytu), można osiągnąć znacznie lepsze efekty. Szczególnie korzystny jest masaż na gorąco – kamienie w pierwszej kolejności podgrzewają się od grzałek, a potem oddają swoje ciepło przez długi czas. Dzięki temu można pozbyć się napięcia w głębokich warstwach mięśni. Ceny najlepszych mat nefrytowych zaczynają się od kilku tysięcy złotych, jednak taki wydatek w większości przypadków jest opłacalny. Pamiętaj, by wybrać matę, która została wyposażona w naturalne nefryty, a nie w kamienie produkowane syntetycznie.

Mata masująca – Ranking 2018

TOP 5 Mata masująca Producent Cena
1Medivon CF-2606HBMedivonAktualna Cena
2Homedics BMSC1000HomedicsAktualna Cena
3Medivon CF-2602-PKMedivonAktualna Cena
4Medisana MCH88935MedisanaAktualna Cena
5Medivon CF-2508-PKMedivonAktualna Cena

Tak nas szukacie:

 • mata masująca
 • maty masujące
 • mata masująca opinie
 • mata masująca opinie lekarzy
Mata masująca - Opinie i komentarze
 1. Estera 23 października 2015 / Odpowiedz
 2. Jadzia 10 marca 2016 / Odpowiedz
 3. Antek 13 maja 2016 / Odpowiedz
 4. Bartollini 15 czerwca 2016 / Odpowiedz
 5. Anca 11 października 2016 / Odpowiedz
 6. miachaa1984 28 listopada 2016 / Odpowiedz
 7. Jolanta 21 kwietnia 2017 / Odpowiedz
 8. Marzena 25 kwietnia 2017 / Odpowiedz
 9. Jan 25 kwietnia 2017 / Odpowiedz
 10. Dżoksu 2 września 2017 / Odpowiedz
 11. oLA 21 września 2017 / Odpowiedz
 12. Jan 31 października 2017 / Odpowiedz
 13. Wadim 23 listopada 2017 / Odpowiedz
 14. Monika 14 stycznia 2018 / Odpowiedz
  • Wlodek 24 stycznia 2018 / Odpowiedz
 15. Anna 8 sierpnia 2018 / Odpowiedz

Dodaj opinię, komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *