Menu

Masażer do stóp

Masażer do stóp to urządzenie, które ma dwie funkcje. Po pierwsze, dzięki niemu można zrelaksować się, a po drugie, będzie bardzo przydatny dla osób, które mają na przykład problemy z krążeniem lub narastającym naskórkiem. Korzyści z używania dobrego masażera do stóp są bardzo interesujące, dlatego warto w niego zainwestować.

Masażer wodny do stóp

Najlepszy masażer wodny do stóp łączy w sobie wałki masujące i kojące działanie wody. Dzięki temu masaż jest znacznie przyjemniejszy. Można kupić masażery wykorzystujące światło podczerwone, które pobudza krążenie.

Kupując taki masażer do stóp, zwróć uwagę na to, jak dużo posiada programów i czy jest głośny. Jeśli chcesz wykorzystywać masażer podczas oglądania telewizji, głośny model będzie Ci w tym przeszkadzał. Przydaje się także opcja podgrzewania wody, dzięki czemu masaż może trwać znacznie dłużej, bez uczucia zimna.

Ceny dobrych masażerów wodnych do nóg zaczynają się od około 100 złotych. Nieco więcej kosztują masażery wyposażone w kilka trybów, na przykład masaż relaksacyjny, bąbelkowy, wibracyjny i hydromasaż. Do niektórych masażerów można nalać sól do kąpieli i skorzystać z tego, że będą miały działanie zmiękczające na stopy.

Większość urządzeń jest wyposażonych w opcję automatycznego wyłączania – można ustalić, jak długo ma trwać cykl pracy. Ciekawą opcją jest generator ozonu czyli gazu, który ogranicza pocenie stóp i zabija bakterie. Przydaje się także pumeks, usuwający nadmiar naskórka.

Radzę unikać tanich masażerów do stóp, ponieważ mogą one nie posiadać niezbędnych certyfikatów. W ekstremalnych sytuacjach może to być nawet niebezpieczne.

Masażer do stóp na sucho

Ciekawym rozwiązaniem są masażery wyposażone w wypustki, które są poruszane silnikiem. Większość z nich oferuje masaż relaksacyjny i działa na baterie AA. Możesz także kupić masażer z rączką, który można stosować na całym ciele.

Dobry masażer do stóp na sucho poprawia krążenie stóp i rozluźnia mięśnie – dzięki niemu szybko zrelaksujesz się po dniu pracy. Przed zakupem sprawdź, czy masażer wyposażono w regulację i różne tryby pracy. Aby osiągnąć najlepsze efekty, przed użyciem masażera na sucho, najlepiej jest umyć stopy w wodzie z solą.

Jest też wiele masażerów do stóp na mokro, które można wykorzystywać także na sucho – po prostu nie wlewasz do niego wody. Jeśli pojawiają się u Ciebie problemy z łydkami, możesz kupić masażer, do którego wkłada się nie tylko samą stopę, ale także jej dalszą część. Masaż odbywa się na przykład dzięki poduszkom powietrznym, które pobudzają krążenie w stopach. Dzięki najbardziej zaawansowanym masażerom można także pozbyć się problemów ze ścięgnem Achillesa.

Najtańszym rozwiązaniem są buty do masażu stóp, które wyposażono w masujące kamienie. Niektóre modele takich butów posiadają dodatkowe opcje – po podłączeniu ich do prądu, podgrzewają stopy. Następnie można je odłączyć i przez pewien czas cieszyć się z jeszcze skuteczniejszego masażu.

Warto zwrócić uwagę na dobre masażery nóg, przy których tworzeniu wykorzystano zasady chińskiej medycyny. Lekarze z tego kraju mają ogromne doświadczenie w leczeniu za pomocą akupresury.

Drewniany masażer do stóp

To bardzo tani masażer, który jest bardzo prosty w użyciu. Składa się z obracających się rolek poruszanych naszymi stopami. W sklepach znajdziesz modele wyposażone w różne wypustki, które dają inne efekty masowania. Drewniany masażer do stóp możesz używać w wielu miejscach, ponieważ nie wymaga tyle przygotowań co hydromasażer. Możesz go postawić pod biurkiem i używać zawsze wtedy, gdy masz ochotę, nie myśląc o tym, by podłączyć go do prądu.

Cena nawet najlepszego masażera drewnianego do stóp nie przekracza zwykle 10 złotych, a masażery podwójne są tylko nieco droższe.

Masażer do stóp z podczerwienią

Jeśli chcesz korzystać z masażera do stóp w celach zdrowotnych, bardzo dobrym wyborem będzie masażer wyposażony w lampę podczerwieni. Tę opcję znajdziesz przede wszystkim w masażerach wodnych – lampa znajduje się na dnie urządzenia. Dzięki temu uzyskujesz dodatkowy efekt rozluźnienia mięśni i pozbywasz się problemu ze zmęczeniem. Podczerwień sprawia, że masaż jest skuteczniejszy i intensywniej relaksuje.

Dobry masażer nóg z podczerwienią jest wskazany dla osób cierpiących na reumatyzm, ponieważ silnie rozgrzewa i regeneruje tkanki.

Masażer do stóp a przeciwwskazania

Masażery do stóp zwykle nie mają przeciwwskazań. Gdy cierpisz na cukrzycę i masz objawy „stopy cukrzycowej”, przed zastosowaniem masażera należy zapytać o zdanie lekarza. To samo dotyczy przerwania ciągłości tkanek i innych problemów skórnych. Jeśli nie jesteście pewni, czy masażer jest dobrym rozwiązaniem, trzeba skonsultować się z lekarzem.

Osoby cierpiące na problemy zdrowotne (reumatyzm, narastający naskórek) powinny wybrać zaawansowany masażer wodny. Rozwiązaniem pośrednim są dobre masażery do używania na sucho.

Masażery do stóp - Ranking

Poniżej lista najlepszych masażerów do stóp, która powinna pomóc w doborze odpowiedniego dla Ciebie. Ranking pochodzi z serwisu Skąpiec.pl i jest aktualizowany codziennie.

Pozycja Masażery do stóp Producent Cena
1Beurer FB50BeurerAktualna Cena
2MPM MMS-04MPMAktualna Cena
3Beurer FB35BeurerAktualna Cena
4Beurer FM60BeurerAktualna Cena
5Bosch fusssp rudel Bad PMF2232 PMF2232BoschAktualna Cena

Tak nas szukacie:

  • masażer do stóp
  • masażer do nóg jaki wybrać
  • Masażer do stóp opinie
Masażer do stóp - Opinie i komentarze
  1. Anka 10 marca 2016 / Odpowiedz
  2. Beata 22 czerwca 2016 / Odpowiedz
  3. Anula 22 listopada 2016 / Odpowiedz

Dodaj opinię, komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *