IconiaModa.com » Włosy » Lokówka do włosów

Lokówka do włosów

Lokówka do włosów to najpopularniejszy sposób na to, by szybko i w prosty sposób uzyskać piękną burzę loków. Oprócz tradycyjnych sprzętów, obecnych na naszym rynku od wielu lat, w sprzedaży mamy dzisiaj wiele rodzajów lokówek do włosów, cechujących się swoistymi walorami. W jaki sposób wybrać najlepszą lokówkę do swego rodzaju włosów oraz upodobań estetycznych, by codziennie stworzyć bez problemu wymarzoną fryzurę?

Jaką lokówkę do włosów wybrać?

Przed zakupem lokówki do włosów, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na… swoje włosy. Jeżeli są dość cienkie i delikatne, to wybrana lokówka nie powinna nagrzewać się do więcej niż 150 stopni Celsjusza. W przypadku grubych i gęstych włosów, temperatura nagrzewania może sięgać nawet do 200 stopni, ponieważ tylko w taki sposób uzyskamy sprężyste loki. Panie decydujące się na używanie lokówki, powinny pamiętać, że można za jej pomocą nakręcać tylko zupełnie suche włosy, ewentualnie zabezpieczone preparatem termoochronnym. Nie wolno również przetrzymywać pasm na nagrzanym wałku dłużej niż 10-20 sekund. Jeżeli zależy nam na pięknych włosach, nie zaś suchej, spalonej fryzurze, konieczny jest zakup lokówki do włosów uznanego producenta z niezbędnymi atestami jakości i bezpieczeństwa.

Ponadto wybierając dobrą lokówkę do włosów, należy wziąć pod uwagę także to, jaki rodzaj loków chcemy uzyskać. Każda pani ma swoje własne preferencje w tym względzie. Od tego będzie zależała wybrana grubość lokówki. Nowoczesne, dobre lokówki mają wałki pokryte ceramiczną powłoką, która jest bezpieczniejsza dla włosów i w odróżnieniu od lokówek metalowych zmniejsza ryzyko uszkodzenia i spalenia końcówek. Najlepiej zdecydować się także na sprzęt z regulacją temperatury i wyświetlaczem, dzięki któremu zawsze stopień nagrzania sprzętu będziemy mieć pod kontrolą. Markowe lokówki posiadają funkcję jonizacji, która zapobiega elektryzowaniu się włosów i sprawia że loki są błyszczące i piękne. Ponadto trzeba zwrócić uwagę także na moc lokówki, ponieważ im wyższa będzie ta wartość, tym szybciej nasz sprzęt będzie się nagrzewał i będzie gotowy do pracy.

Niektóre detale, w które wyposażone są dobre lokówki sprawiają, że praca z tym sprzętem staje się o wiele bardziej komfortowa. Mowa na przykład o obrotowym kablu czy też rękawicy ochronnej, która przydaje się przy stylizacji włosów szczególnie lokówką stożkową, która nie posiada klipsa trzymającego pasma. Większość lokówek obecnych na dzisiaj na rynku jest wyposażona także w gumowy uchwyt, który umożliwia powieszenie sprzętu na jednym konkretnym miejscu w łazience i codzienny, wygodny dostęp do urządzenia stylizującego włosy.

Rodzaje lokówek do włosów

Temat lokówek do włosów jest dość nietypowy, bo tym terminem można określić różne grupy produktów.

Lokówka do włosów tradycyjna

To znana wszystkim lokówka o jednolitym wymiarze na całej długości, z klipsem służących do przytrzymania pasm kręconych włosów. Na rynku mamy tradycyjne lokówki o różnej średnicy, służące do kreowania cieńszych jaki grubszych loczków. Ten .rodzaj sprzętu cieszy się dużą popularnością ze względu na swoją uniwersalność, ponieważ pozwala nakręcać zarówno cienkie jak i grubsze pasma, dzięki temu można uzyskać naturalny efekt na włosach.

Lokówka do włosów gruba

To sprzęt w większej niż tradycyjne urządzenia średnicy, wynoszącej nawet do 40 mm. Pozwala na uzyskanie hollywoodzkich fal oraz grubych loków. Ten rodzaj lokówki doskonale sprawdza się do nadawania włosom objętości i polecany jest także paniom o krótkich włosach. Wystylizowane za pomocą tej lokówki fale wystarczy tylko u nasady spryskać lakierem do włosów i roztrzepać fryzurę ręką lub delikatnie podtapirować.

Lokówka do włosów stożkowa

Lokówka stożkowa, jak sama nazwa wskazuje to sprzęt mający wałek w kształcie stożka, zwężający się ku górze. Dzięki tej lokówce mogą powstać loki grubsze od nasady i nieco drobniejsze przy końcach. Ten rodzaj lokówki dodatkowo nie posiada klipsa i to jest jego dużą zaletą, ponieważ włosy nie ulegają zgnieceniu,a loki wychodzące spod tej lokówki są perfekcyjne.

Lokówka do włosów automatyczna

O wyglądzie nieco innym niż tradycyjny sprzęt, wykonuje prawie całą pracę za użytkowniczkę, ponieważ sama nawija pasma na wewnętrzny wałek. Przy zastosowaniu tego typu lokówki, każde pasmo kręcone jest precyzyjnie w ten sam sposób. Dodatkowo nie jesteśmy narażeni na poparzenie rąk czy też skóry głowy lub szyi. Używanie lokówki automatycznej wymaga pewnej wprawy, jednakże jest niezwykle wygodne.

Lokówka do włosów spiralna

Na swoim wałku posiada dodatkowo spiralę, co sprawia że zakręcone dzięki niej loki są sprężyste i precyzyjne. W sklepie ze sprzętem AGD znajdujemy lokówki spiralne z walkami o różnej grubości.

Lokówka do włosów wielofunkcyjna

To zaś sprzęt z wieloma wymiennymi końcówkami. Jest uniwersalna i zastępuje kilka rodzajów lokówek, więc szczególnie przyda się paniom, które lubią zmieniać swój wizerunek z pomocą różnego rodzaju loków. Dodatkowo może posiadać także nasadkę do karbowania i okrągłą szczotkę.

Lokówka do włosów trójkątna

Jest przeznaczona dla pań, które nie boją się odważnych fryzury i stworzona jest do kreowania kanciastych loków. Ten typ sprzętu to raczej ciekawostka, do zastosowania na przykład na imprezę na której chcemy zabłysnąć nietypowym wizerunkiem lub pokaz fryzjerski.

Lokówka do włosów - Ranking 2019

Wybierz najlepszy produkt z kategorii Lokówka do włosów. Ranking aktualizowany jest co najmniej raz w tygodniu. Dane o produktach pochodzą z porównywarki cen Skąpiec.pl.

Lokówka do włosów - Opinie

  1. Babyliss to bardzo dobra firma, która ma super sprzęt “fryzjerski”. Używam w domu lokówki i prostownicy z tej firmy i jestem bardzo zadowolona. Sprzęt na wiele lat. Ja loki robię sporadycznie, ale jednak w domu warto mieć takie urządzenie, żeby nie musieć chodzić do fryzjera.

  2. z babyliss mam i lokówkę, i prostownicę. co prawda protownicy mało co używam ale lokówkę katuję niemiłosiernie, siostra też używa, więc praktycznie codziennie coś się nią kręci i po 3 latach nadal działa jak nowa. kiedyś właśnie z fryzjerką rozmawiałam, i stwierdziła że jak mam już coś kupowaść, to właśnie coś od nich.

Dodaj komentarz