Menu

Lampa do paznokci hybrydowych

Manicure hybrydowy to coraz chętniej wybierane przez kobiety rozwiązanie, które gwarantuje nieskazitelny wygląd paznokci nawet do 3 tygodni. Polega on na nałożeniu na nie specjalnego lakieru oraz warstwy podkładu i topu, a następnie utwardnianiu tych kosmetyków w specjalnej lampie. Dzięki temu nie trzeba co dwa czy trzy dni martwić się o manicure. Paznokcie hybrydowe stają się również dzięki temu zabiegowi twardsze, więc są odporniejsze na złamanie. Nowy manicure hybrydowy nakłada się zazwyczaj wtedy, kiedy na paznokciu pojawi się znaczy odrost lub odpryski na skutek wykonywania prac domowych. Istotnym narzędziem, bez którego wykonanie hybrydy nie jest możliwe, jest lampa utwardzająca. Jakie wyróżniamy jej rodzaje, oraz którą wybrać, by wykonywane w ramach świadczenia usług kosmetycznych lub po prostu dbałości o siebie, paznokcie wprawiały w zachwyt i przetrwały wiele dni?

Lampa UV do paznokci hybrydowych

Tego rodzaju lampy są najpowszechniej używane oraz z reguły najtańsze. Na rynku były on sprzedawane jako pierwsze. Można je śmiało polecić, jeżeli tylko odznaczają się dobrą mocą. Te posiadające jedynie podstawowe funkcje, zazwyczaj są oferowane w przystępnej cenie. Doświadczone kosmetyczki nie polecają jednak lampek w kształcie mostku, zamiast nich preferując tzw. budki. Lampa UV to dobra opcja zarówno do amatorskiego jak i profesjonalnego wykonywania paznokci hybrydowych. Trzeba pamiętać, że wybierając lampę UV, należy zwrócić uwagę na jej moc. Te o mocy 9 W są zdecydowanie zbyt słabe i nie będą dobrze utwardzać hybrydy, co spowoduje, że lakier będzie się marszczyć, ciągnąć lub kruszyć, a nawet odchodzić płatami już w dniu zabiegu.

Optymalny wybór to lampa o mocy 36 W, czyli posiadająca 4 żarówki o mocy 9 W. Nietrudno obliczyć, że jest ona cztery razy mocniejsza od tej 9W. Czas utwardzania warstwy lakieru w lampie LED to około 2 minuty. Przy ciemnych lakierach może to potrwać nieco dłużej. Niezaprzeczalnym walorem lamp UV jest fakt że bez problemu utwardzają każdy rodzaj lakieru hybrydowego, czego nie można powiedzieć o lampie LED. Dodatkowo lampy UV posiadają wymienne żarówki, więc można ich używa wiele lat. Koszt takiej żarówki to zaledwie 5-10 zł.

Lampa LED do paznokci

W odpowiedzi na potrzeby kosmetyczek, którym zależało na skróceniu czasu utwardzania paznokci powstały lampy LED. Zasadniczą zaletą tego rodzaju lamp, wypożyczonych w wiele na stałe wmontowanych diod, jest właśnie znacznie skrócony czas utwardzania poszczególnych warstw kosmetyku. Tutaj wystarczy jedynie 30 sekund lub nawet niej. Co prawa diody LED w lampie mają naprawdę długą żywotność i nie trzeba wymieniać co jakiś czas niedziałających lampek, jednakże jeżeli się one wypalą, trzeba kupić nową lampę. Zazwyczaj mapy LED są używane w salonach stylizacji paznokci, ponieważ umożliwiają dzienne przyjęcie o wiele większej ilości klientek właśnie ze względu na szybkość utwardzania. Niestety mają one jedną wadę. Nie utwardzą wszystkich hybryd, jedynie te, które są dedykowane do pracy z tą właśnie lampą. Mogą nie nadawać się do utwardzalnia lakierów czarnych, białych oraz generalnie tych z dużą ilością pigmentu i dla takich właśnie lakierów najlepiej jest posiadać również lampę UV.

Nowoczesne lampy do paznokci LED+ CCFL oraz LED/UV

Pod tą pierwszą, tajemniczo brzmiąca nazwą, kryją się lampy ze świetlówkami led oraz zamontowaną dodatkowo lampą CCFL. Jest to spirala, dzięki której światło jest jeszcze bardziej równomiernie rozwożone. Dzięki temu można uzyska rekordowo krótki czas naświetlania, wynoszący nawet 10, a standardowo do 30 sekund. Tego rodzaju lampę od odpowiedniej mocy, czyli 36 W, można zakupić już za około 100 złotych.

Najnowsza na rynku stylizacji paznokci jest lampa, łącząca sobie zaletę dwóch technologii. Jest wyposażona w diody led, jednakże emitujące światło o długości wiązki 365 i 405 nm, czyli takiej jaka występuje w lampie UV. Największym walorem tego rodzaju lampy jest to, że bez problemu utwardzi wszelkie typy lakierów hybrydowych, a nawet żele. Przy swojej mocy 48 W, jedną warstwę można utwardzić już w 5 sekund.

Ważne informacje dla stylistek

Niezależnie od tego, jaki rodzaj lamp wybieramy, najlepiej zdecydować się na zabudowane formy. Mostki są o prawda nieco tańsze, ale powodują zbyt dużą utratę i rozproszenie świata, przez co lakier może nie utwardzić się jak należy. Ponadto, jak już wspomniano, nie ma sensu inwestować w lampy o niskiej mocy, ponieważ z reguły będą one do wyrzucenia. Jeszcze gorszym pomysłem na zakup są latarki utwardzające. Najlepiej o razu zainwestować w lampę, która szybko utwardzi każdy rodzaj hybrydy.

Na jakie jeszcze wyposażenie lampy można zwrócić uwagę? Te droższe mogą posiadać timer pozwalający na ustawienie wybranego czasu, czujnik ruchu, wyłączający lampę po wyjęciu dłoni, a także wiatraczki dla zwiększenia komfortu klientki.

Słowem podsumowania można stwierdzić, że dobrą lampę UV o mocy 36 W bez timera, można zakupić już za około 40 zł, te z timerem, czyli nieco wygodniejsze w użyciu są o kilkadziesiąt złotych droższe, ale taka inwestycja się opłaca, ponieważ nie ma potrzeby ciągłego zerkania na zegarek i pilnowania czasu. Najlepiej wybrać również lampę zabudowaną z tyłu.

Lampa do paznokci hybrydowych - Ranking 2017

Poniżej ranking najpopulatniejszych produktów dopasowanych do kategorii: Lampa do paznokci hybrydowych. Celem rankingu jest dodatkowe (poza poza powyższym tekstem) ułatwienie wyboru najlepszego sprzętu, a tak naprawdę konkretnego produktu.

Pozycja Nazwa (Lampa do paznokci hybrydowych) Producent Cena
1Diamond Light CCFL & LED 36W CZARNADiamond LightAktualna Cena
2 Semilac Diamond Cosmetics Profesjonalna lampa UV LED 36W SemilacAktualna Cena
3Neonail Lampa LED 48 W z wbudowanym sensorem ruchu - białaNeonailAktualna Cena
4Neonail Lampa cyfrowa UV różowa z sensoremNeonailAktualna Cena
5Neonail Lampa LED - NOWOŚĆ!!!NeonailAktualna Cena

Dodaj opinię, komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *