Menu

Lampa do paznokci hybrydowych

Lampa do paznokci hybrydowych

lampa do paznokci hybrydowych

Manicure hybrydowy to coraz chętniej wybierane przez kobiety rozwiązanie, które gwarantuje nieskazitelny wygląd paznokci nawet do 3 tygodni. Polega on na nałożeniu na nie specjalnego lakieru oraz warstwy podkładu i topu, a następnie utwardnianiu tych kosmetyków w specjalnej lampie. Dzięki temu nie trzeba co dwa czy trzy dni martwić się o manicure. Paznokcie hybrydowe stają się również dzięki temu zabiegowi twardsze, więc są odporniejsze na złamanie. Nowy manicure hybrydowy nakłada się zazwyczaj wtedy, kiedy na paznokciu pojawi się znaczy odrost lub odpryski na skutek wykonywania prac domowych. Istotnym narzędziem, bez którego wykonanie hybrydy nie jest możliwe, jest lampa do hybryd. Jakie wyróżniamy jej rodzaje oraz którą wybrać, by wykonywane w ramach świadczenia usług kosmetycznych lub po prostu dbałości o siebie, paznokcie wprawiały w zachwyt i przetrwały wiele dni?

Lampa UV do paznokci hybrydowych

Lampa UV do hybryd jest najpowszechniej używana oraz z reguły najtańsza. Na rynku lampy UV były sprzedawane jako pierwsze. Można je śmiało polecić, jeżeli tylko odznaczają się dobrą mocą. Te posiadające jedynie podstawowe funkcje, zazwyczaj są oferowane w przystępnej cenie. Doświadczone kosmetyczki nie polecają jednak lampek w kształcie mostku, zamiast nich preferując tzw. budki. Lampa UV do hybryd to dobra opcja zarówno do amatorskiego jak i profesjonalnego wykonywania paznokci hybrydowych. Trzeba pamiętać, że wybierając lampę UV do paznokci hybrydowych, należy zwrócić uwagę na jej moc. Te o mocy 9 W są zdecydowanie zbyt słabe i nie będą dobrze utwardzać hybrydy, co spowoduje, że lakier będzie się marszczyć, ciągnąć lub kruszyć, a nawet odchodzić płatami już w dniu zabiegu.

Optymalny wybór to lampa UV do hybryd o mocy 36 W, czyli posiadająca 4 żarówki o mocy 9 W. Nietrudno obliczyć, że jest ona cztery razy mocniejsza od tej 9W. Czas utwardzania warstwy lakieru w lampie UV to około 2 minuty. Przy ciemnych lakierach może to potrwać nieco dłużej. Niezaprzeczalnym walorem lamp UV jest fakt że bez problemu utwardzają każdy rodzaj lakieru hybrydowego, czego nie można powiedzieć o lampie LED. Dodatkowo lampy UV do paznokci posiadają wymienne żarówki, więc można ich używa wiele lat. Koszt takiej żarówki jest niewielki.

Lampa LED do paznokci

W odpowiedzi na potrzeby kosmetyczek, którym zależało na skróceniu czasu utwardzania paznokci powstały lampy LED do hybryd. Zasadniczą zaletą lamp LED, wyposażonych w wiele na stałe wmontowanych diod, jest właśnie znacznie skrócony czas utwardzania poszczególnych warstw lakieru. Tutaj wystarczy jedynie 30 sekund a często nawet mniej. Co prawa diody LED w lampie do paznokci mają naprawdę bardzo długą żywotność i nie trzeba wymieniać co jakiś czas niedziałających lampek, jednakże jeżeli się one wypalą, trzeba kupić nową lampę. Zazwyczaj lampy LED do hybryd są używane w salonach stylizacji paznokci, ponieważ umożliwiają dzienne przyjęcie o wiele większej ilości klientek właśnie ze względu na szybkość utwardzania. Niestety mają one jedną wadę. Nie utwardzą wszystkich hybryd, jedynie te, które są dedykowane do pracy z tą właśnie lampą. Mogą nie nadawać się do utwardzalnia lakierów czarnych, białych oraz generalnie tych z dużą ilością pigmentu i dla takich właśnie lakierów najlepiej jest posiadać dobrą lampę UV do hybryd.

Nowoczesne lampy do paznokci LED+ CCFL oraz LED/UV

Pod tą pierwszą, tajemniczo brzmiąca nazwą, kryją się lampy ze świetlówkami LED oraz zamontowaną dodatkowo lampą CCFL. Jest to spirala, dzięki której światło jest jeszcze bardziej równomiernie rozprowadzane. Dzięki temu można uzyskać rekordowo krótki czas naświetlania, wynoszący nawet 10 sekund, a standardowo do 30 sekund. Tego rodzaju lampę do paznokci hybrydowych o odpowiedniej mocy, czyli 36 W, można zakupić w stosunkowo niskiej cenie.

Najnowsza na rynku stylizacji paznokci jest lampa, łącząca sobie zaletę dwóch technologii. Jest wyposażona w diody LED, jednakże emitujące światło o długości wiązki 365 i 405 nm, czyli takiej jaka występuje w lampie UV. Największym walorem tego rodzaju lampy do paznokci jest to, że bez problemu utwardzi wszelkie typy lakierów hybrydowych, a nawet żele. Przy swojej mocy 48 W, jedną warstwę można utwardzić już w 5 sekund.

Lampa do hybryd – ważne informacje dla stylistek

Niezależnie od tego, jaki rodzaj lamp do hybryd wybieramy, najlepiej zdecydować się na zabudowane formy. Mostki są co prawda nieco tańsze, ale powodują zbyt dużą utratę i rozproszenie świata, przez co lakier może nie utwardzić się jak należy. Ponadto, jak już wspomniano, nie ma sensu inwestować w lampy do paznokci hybrydowych o niskiej mocy, ponieważ z reguły będą one do wyrzucenia. Jeszcze gorszym pomysłem na zakup są latarki utwardzające. Najlepiej o razu zainwestować w dobrą lampę, która szybko utwardzi każdy rodzaj hybrydy.

Na jakie jeszcze wyposażenie lampy do paznokci można zwrócić uwagę? Te droższe mogą posiadać timer pozwalający na ustawienie wybranego czasu, czujnik ruchu, wyłączający lampę po wyjęciu dłoni, a także wiatraczki dla zwiększenia komfortu klientki.

Słowem podsumowania można stwierdzić, że dobrą lampę UV do hybryd o mocy 36 W bez timera, można zakupić już za około 40 zł, te z timerem, czyli nieco wygodniejsze w użyciu są o kilkadziesiąt złotych droższe, ale taka inwestycja się opłaca, ponieważ nie ma potrzeby ciągłego zerkania na zegarek i pilnowania czasu. Najlepiej wybrać również lampę zabudowaną z tyłu.

Lampa do paznokci hybrydowych - Ranking 2018

Poniżej ranking najpopulatniejszych produktów dopasowanych do kategorii: Lampa do paznokci hybrydowych. Celem rankingu jest dodatkowe (poza poza powyższym tekstem) ułatwienie wyboru najlepszego sprzętu, a tak naprawdę konkretnego produktu.

Pozycja Lampa do paznokci hybrydowych Producent Cena
1Diamond Light CCFL & LED 36W CZARNADiamond LightAktualna Cena
2 Semilac Diamond Cosmetics Profesjonalna lampa UV LED 36W SemilacAktualna Cena
3Neonail Lampa LED - NOWOŚĆ!!!NeonailAktualna Cena
4 Lampa LED + CCFL 48W z sensorem ruchu BIAŁA+LCDAktualna Cena
5NeoNail NeoNail - DIGITAL LCD UV LAMP 36W - Lampa cyfrowa LCD z sensorem 36W - BIAŁA - ART. 866-1 NN866-1NeoNailAktualna Cena

Tak nas szukacie:

  • jaka lampa do hybryd
  • jaka lampa do hybrydy
  • lampa do hybryd opinie
  • lampa do paznokci hybrydowych
Lampa do paznokci hybrydowych - Opinie i komentarze
  1. Kama 27 czerwca 2017 / Odpowiedz
  2. gośka 31 października 2017 / Odpowiedz
  3. Ola 6 listopada 2017 / Odpowiedz
  4. Lova 24 stycznia 2018 / Odpowiedz

Dodaj opinię, komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *