IconiaModa.com » Włosy » Główka fryzjerska – jaka najlepsza?

Główka fryzjerska – jaka najlepsza?

Główka fryzjerska jest jednym z podstawowych narzędzi praktykujących i aspirujących fryzjerów. To właśnie na niej pokazuje się strzyżenia, upięcia itp. oraz ćwiczy swoje fryzjerskie umiejętności. Profesjonalna główka fryzjerska powinna być jednym z pierwszych narzędzi w rękach fryzjera – jeszcze zanim zdecyduje się na sprawdzenie nowej techniki strzyżenia na prawdziwym, żywym modelu. Zobacz, jak powinna wyglądać główka treningowa fryzjerska i na co zwrócić uwagę przy wyborze tej najlepszej!

Profesjonalna główka treningowa fryzjerska – do strzyżenia i prezentacji

Główka fryzjerska jest jednym z obowiązkowych narzędzi w akademiach i na kursach fryzjerskich uzupełniających zdobytą już wiedzę. Główki fryzjerskie wykorzystywane są również podczas egzaminów zawodowych, czeladniczych, czy mistrzowskich. Na główce można trenować czesanie, stylizację włosów, koloryzację, strzyżenia i upięcia. Możliwości jest dużo, ale wiele zależy od długości włosów i ich rodzaju.

Dobra główka treningowa wykonana jest najczęściej z odpornego na działanie wilgoci silikonu lub innego tworzywa sztucznego. Jak sama nazwa wskazuje – główka fryzjerska ma kształt ludzkiej głowy z włosami. To właśnie od długości i rodzaju włosów zależy dalsze wykorzystanie główki. Zakłada się, że najlepsze uniwersalne modele będą miały włosy o długości co najmniej 35 centymetrów. Jeżeli chcesz wybrać najlepsze akcesorium koniecznie zobacz, jakie są rodzaje główek fryzjerskich!

Rodzaje główek fryzjerskich

Kategoryzację główek rozpocznijmy od wyboru “płci” główki. To akcesoria, które mogą pozwalać na strzyżenie damskie (dłuższe włosy) lub strzyżenie męskie i barbering (główki-mężczyźni z krótszymi włosami i brodą).

Główki mogą mieć również inny kształt i proporcje twarzy, co jest szczególnie przydatne podczas dopasowywania kształtu fryzur do indywidualnych potrzeb przyszłych klientów. Główki mogą mieć kształt: okrągły, podłużny, czy trójkątny. Zazwyczaj mają wyraźnie zaznaczony układ twarzy. Zauważysz na nich kształt brwi, oczu, nosa i zarys ust. Niektóre z dostępnych główek na rynku umożliwiają również wybór koloru oczu, co jest szczególnie istotne przy główkach treningowych, które mają służyć do koloryzacji. Najlepsza główka fryzjerska do farbowania będzie wykonana z włosów naturalnych, które najlepiej oddają rzeczywistą reakcję pigmentu włosów na działanie koloryzacji.

Włosy naturalne czy syntetyczne?

Rodzaj włosów jest jednym z najważniejszych kryteriów świadczących o jakości główki treningowej. Akcesoria do nauki wykonane z włosów syntetycznych bez wątpienia są tańsze, ale z całą pewnością nie oddają realizmu pracy z naturalnymi włosami. Po pierwsze – wybór główki z włosami syntetycznymi uniemożliwi trening farbowania. Tworzywo, z którego wykonane są włosy, może również źle reagować na działanie wysokich temperatur, dlatego stylizacja na gorąco również nie będzie na nich możliwa. W zasadzie jest to jedynie godna uwagi główka do upięć – nie sprawdzi się przy innych pracach.

Główki fryzjerskie z włosami naturalnymi są o wiele lepszej jakości. Mimo wyższej ceny możliwości, jakie oferują, są niemal nieograniczone. Najlepsze akcesoria treningowe mają nawet odzwierciedlone naturalne ułożenie włosów zgodne z ich kierunkiem wzrostu. Główki z włosami naturalnymi umożliwiają:

  • stylizację na gorąco (to świetna główka do fal, prostowania i modelowania),
  • koloryzację,
  • wykonywanie upięć,
  • strzyżenie.

Praca na główkach fryzjerskich z włosami naturalnymi jest przyjemniejsza i efektywniejsza. Dużo lepiej oddaje realizm pracy z klientem.

Długość włosów i ich kolor

Wybór długości włosów na główce treningowej powinien być podyktowany Twoimi potrzebami. Zakłada się, że:

  • do stylizacji i strzyżeń krótkich wystarczy głowa z włosami do 30 cm.
  • do stylizacji i strzyżenia fryzur o średniej długości, wybierz głowę z włosami min. 35 cm.
  • jeżeli chcesz trenować stylizacje na dłuższych włosach, koki i upięcia, zdecyduj się na głowę z włosami o długości co najmniej 50 cm.

Na rynku akcesoriów fryzjerskich znajdziesz główki z włosami w wielu kolorach. Jeżeli planujesz szkolenie z koloryzacji, celuj w modele z włosami naturalnymi. Do wyboru pozostają główki z włosami w kolorze ciemnego beżu, blondu, jasnego blondu itp. Co ciekawe, na takich główkach można trenować również koloryzację tymczasową przy wykorzystaniu produktów koloryzujących niepermanentnych.

Główka treningowa do włosów kręconych

Jedną z trudniejszych technik strzyżenia i stylizacji włosów jest praca na włosach naturalnie kręconych. Wymagają bowiem bardziej delikatnego traktowania i dbania o to, aby uniknąć uszkodzenia ich specyficznej struktury i wywołania efektu napuszenia. Od wprawy fryzjera zależy lekkość i objętość stworzonej na włosach kręconych fryzury/koloryzacji. Z myślą o takich potrzebach powstały główki treningowe z włosami kręconymi. które mają naturalne lub sztuczne włosy o podobnej strukturze i kształcie do włosów kręconych.

Główka fryzjerska ze statywem czy bez?

Zakup samej główki treningowej to tylko połowa sukcesu. Decydując się na zakup główki treningowej, warto przemyśleć także kwestię inwestycji w dodatkowe akcesorium. Aby główka podczas strzyżenia lub stylizacji utrzymywała taką samą pozycję, dokup do niej specjalny, regulowany statyw lub zainwestuj w krótszy uchwyt, który umożliwia zamocowanie jej np. do blatu biurka.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Poza wymienionymi aspektami, o wygodzie pracy z tym narzędziem decyduje również

  • Waga – główka fryzjerska powinna wystarczająco ciężka, aby stabilnie stać na podstawie, ale nie za ciężka, żeby nie zmęczyć Twojego ramienia podczas stylizacji. Idealna waga to około 1,5-2 kg.
  • Funkcjonalność – niektóre główki mieć dodatkowe funkcje, takie jak ruchoma szyja, która ułatwia dostęp do tylnej partii włosów podczas strzyżenia.

Koszt główki fryzjerskiej zależy od jej jakości i funkcjonalności. Profesjonalne główki fryzjerskie kosztują zwykle od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Wybierając główkę fryzjerską, należy wziąć pod uwagę materiał, rodzaj włosów, wagę i cenę. Najlepiej wybrać model, który spełni Twoje potrzeby i pozwoli Ci na skuteczne ćwiczenie i doskonalenie swoich umiejętności fryzjerskich.

Główka fryzjerska – jaka najlepsza? - Ranking 2024

Wybierz najlepszy produkt z kategorii Główka fryzjerska – jaka najlepsza?. Ranking aktualizowany jest co najmniej raz w tygodniu. Dane o produktach pochodzą z porównywarki cen Skąpiec.pl.

Dodaj komentarz