IconiaModa.com » Paznokcie » Frezarka do paznokci

Frezarka do paznokci

Dobra frezarka do paznokci to sprzęt, który pozwoli szybko ukształtować idealne paznokcie. Aby idealnie opanować obsługę frezarki do paznokci potrzeba czasu, ale we wprawnych rękach takie urządzenie znacznie przyśpiesza manicure i pedicure. Frezarka do paznokci do czego służy? Umożliwia wykonywanie takich zabiegów pielęgnacyjnych, jak:

 • usuwanie skórek z paznokci
 • przycinanie paznokci i nadawanie im odpowiedniego kształtu
 • usuwanie odcisków i zrogowaciałej skóry

Podczas wybierania najlepszej frezarki do paznokci bardzo ważnym parametrem jest jej moc. Najtańsze modele do użytku domowego mają poniżej 20W i osiągają około 20 tysięcy obrotów na minutę. Szybkość obracania się frezu można regulować używając mniejszą lub większą tarczę. W przypadku frezarek o mniejszej szybkości obrotów zachodzi mniejsze ryzyko uszkodzenia skóry, ponieważ w kontakcie z twardą powierzchnią, obroty znacznie spadają. Frezarki do paznokci często są wyposażone w regulację ilości obrotów na sekundę. Nie mniej ważny jest duży wybór końcówek i wygoda z korzystania, dzięki odpowiednio wyprofilowanej rączce. Końcówki frezarki do paznokci powinny mieć znormalizowaną średnicę.

Frezarka do paznokci żelowych

Zakładanie i zdejmowanie paznokci żelowych, wymaga długiej zabawy z pilnikiem. Znacznie szybciej można wykonać te zabiegi wtedy, gdy zastosujemy dobrą frezarkę do paznokci, która ma przynajmniej 50W i regulację obrotów w zakresie od 4 do około 30 tysięcy obrotów na minutę. Doświadczona kosmetyczka ma zwykle swoje ulubione rodzaje frezów i doskonale wie, z jaką prędkością należy wykonywać poszczególne zabiegi.

Profesjonalna frezarka do paznokci

Profesjonalna frezarka do paznokci nie musi być dużym wydatkiem. W używaniu frezarki bardzo pomaga pedał nożny, włączający i wyłączający urządzenie. Warto także zainwestować w urządzenie, które oferuje szybką wymianę frezów i nie wymaga stosowania kluczyka lub skomplikowanego mechanizmu wymiany końcówek.

Sprzęt profesjonalnej klasy, powinien oferować także duży moment obrotowy. Pozwala on na używanie wolnych obrotów frezarki przy twardej skórze, bez ryzyka, że coś ją zatrzyma.

Dobra frezarka frezarka do paznokci nie może ulegać podczas pracy zbyt dużym wibracjom, dlatego wykorzystuje się w nich często tak zwane silniki bezszczotkowe. Ich plusem jest też to, że są bardzo ciche.

Profesjonalne frezarki, muszą być także łatwe w serwisowaniu. Mimo tego, że sprzęt jest trwały, duża ilość wykonywanych zabiegów prowadzi z czasem do zużycia.

Najlepsze frezarki do paznokci, należą do klasy urządzeń medycznych i mogą być wykorzystywane zarówno w gabinetach medycznych, jak i w profesjonalnych gabinetach manicure i pedicure. Posiadają one wyświetlacz pokazujący obroty oraz bardzo silny pochłaniacz pyłu z filtrami.

Profesjonalne frezarki do paznokci wymagają znacznie większego doświadczenia niż najtańsze modele, ponieważ osiągają wyższe obroty.

Frezarka do paznokci bezprzewodowa

Większość frezarek do paznokci jest zasilana z sieci elektrycznej, jednak istnieje także sporo modeli z wbudowanym akumulatorem. Ich zaletą jest łatwiejsze manipulowanie końcówkami. Najważniejsze kwestie, na które warto zwrócić uwagę, podczas wyboru dobrej bezprzewodowej frezarki, to czas działania akumulatora podczas pracy na standardowych obrotach, krótki czas ładowania baterii oraz niska waga. Niestety, ale tanie, bezprzewodowe frezarki zwykle mają niewielką moc i raczej nie sprawdzą się w zastosowaniach profesjonalnych. Alternatywnym rozwiązaniem jest zakup frezarki bezprzewodowej z wejściem na kabel, który w razie potrzeby, pozwoli ją naładować.

Frezarka do paznokci z pochłaniaczem

Podczas frezowania paznokci, wydziela się duża ilość pyłu, dlatego dla zdrowia naszych dróg oddechowych, warto wybrać frezarkę z pochłaniaczem. Pochłaniacz może mieć kilka form – montuje się go zarówno w stoliku, jak i trzyma się go w dłoni przy frezarce.

Pochłaniacz jest konieczny, jeśli za pomocą frezarki do paznokci będzie wykonywało się zabiegi podologiczne. Sprzęt tego typu, należy do droższych urządzeń.

Frezarki do paznokci z pochłaniaczem uniemożliwiają rozsiewanie pyłu po pomieszczeniu, w którym wykonujemy zabieg. Dzięki temu zmniejsza się ilość wirusów i bakterii.

Frezarka do paznokci - Ranking 2024

Wybierz najlepszy produkt z kategorii Frezarka do paznokci. Ranking aktualizowany jest co najmniej raz w tygodniu. Dane o produktach pochodzą z porównywarki cen Skąpiec.pl.

Tak nas szukacie:

 • frezarka do paznokci opinie
 • jaka frezarka do paznokci do użytku domowego
 • frezarka do paznokci ranking

Frezarka do paznokci - Opinie

 1. Jaka frezerka do paznokci najlepsza? To pytanie ostatnio zadałam swojej kosmetyczce. Nie znam się kompletnie na tym sprzęcie, jednak teraz wyjeżdżam i nie będę mogła korzystać z usług mojego ulubionego salonu. Dlatego warto wiedzieć co i jak 😉 Okazuje się, że są nawet tak dobre frezerki do paznokci, że bez problemu radzą sobie ze sztucznymi paznokciami. Też o tym piszecie, jestem w szoku bo nie wiedziałam o tym nigdy.

  Odpowiedz
 2. To niestety nie jest sprzęt dla mnie. Moje paznokcie są zbyt słabe, żebym mogła używać tego typu rozwiązań. Szkoda, bo wybór w sprzęcie jest naprawdę bardzo duży.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz