Menu

Fotel masujący

Przedłużająca się praca na siedząco wpływa na pojawienie się silnego napięcia mięśni i bólu. Aby walczyć z tym problemem, można kupić dobry fotel masujący. Urządzenia tego typu często są oblegane w elektromarketach, gdzie można je wypróbować. Istnieje kilka klas cen foteli masujących – na cenę fotela składa się zarówno wykonanie, jak i rodzaj zastosowanego materiału oraz opcje masażu. Sprawdźmy czym charakteryzują się poszczególne typy, jaki fotel do masażu wybrać oraz jakie produkty są najlepsze wg rankingów.

Fotel masujący w rozsądnej cenie

W cenie od około 4000 złotych znajdziemy szeroki wybór foteli masujących. Są one wykonane zwykle z takich materiałów, jak sztuczna skóra lub welur. Można znaleźć w nich takie opcje, jak głowice masujące kark, kule masujące plecy, podgrzewane głowice, masowanie łydek czy masaż wibracyjny lub pneumatyczny.

Masowanie pleców odbywa się w nich za pomocą kul, które układają się do kształtu kręgosłupa. Przydatną opcją jest także możliwość rozłożenia fotela do pozycji leżącej lub półleżącej oraz dobranie odpowiedniej częstotliwości masażu. Fotel masujący powinien być wyposażony także w kółka, które umożliwią jego przemieszczanie z miejsca na miejsce. Przydatna jest także regulacja wysokości podłokietników. Wybierając tańsze modele foteli do masażu należy zwrócić uwagę na moc silnika. Im będzie ona wyższa, tym lepiej.

Ranking foteli masujących 4000-6000 zł

Tańszą alternatywą dla foteli masujących jest mata masująca. Podkłada się je pod krzesło lub fotel.

Profesjonalny fotel masujący

W przypadku droższych modeli foteli do masażu (czyli ceny zaczynają się od około 8000-10000 zł) mamy znacznie większy wybór opcji. Fotele masujące oferują takie dodatkowe możliwości, jak masaż punktów shiatsu, masaż uciskowy poszczególnych punktów ramion, szyi i pleców, czy wybranie masażu jedynie dolnej części pleców. Każdy z rodzajów masażu który osiągamy dzięki dobremu fotelowi masującemu, ma nieco inne działanie. Dzięki temu są one dobrym wyborem dla osób, które chcą dzięki masażowi poprawić swoje samopoczucie lub odprężyć mięśnie.

Droższe modele foteli do masażu dostępne na polskim rynku oferują nie tylko rozkładanie do tyłu, ale także regulację konta rozkładania. Inne możliwości dopasowania fotela masującego do naszych potrzeb to między innymi regulacja wysokości podnóżka i podgłówka. Im droższy jest sprzęt tym wyższą jakość zwykle oferuje. Mimo rosnącej ilości dostępnych opcji producenci nie powinni zapominać o tym, by zarządzać nimi w prosty sposób. Pilot powinien umożliwiać szybkie włączenie poszczególnych ustawień.

Ranking foteli masujących 7000-10000 zł

Najnowocześniejsze fotele masujące posiadają dodatkowe opcje jak wbudowany monitor LCD, na którym można oglądać filmy lub korzystać z internetu. Wbudowane gniazdo słuchawkowe, co pozwala na słuchanie podczas masażu relaksującej muzyki. Istnieją także modele, które dopasowują tempo masażu do dźwięków.

Fotel masujący – czy warto go kupić?

Fotel masujący może w pewnym stopniu zastąpić wykwalifikowanego masażystę. To szczególnie ważne, jeśli cierpimy na dolegliwości pleców i nadmierne napięcie mięśni, które może prowadzić między innymi do ataków migreny. Podczas masażu z użyciem fotela masującego pobudzana jest aktywność układu limfatycznego, co wpływa na zmniejszenie ilości toksyn i usuwanie obrzęków.

Zakup dobrego fotela masującego będzie prawidłowym wyborem, gdy cierpimy na stany pourazowe. Umożliwia on wykonanie masażu o dowolnej porze dnia i nocy. Przed zakupem fotelu masującego warto zapoznać się w sklepie z jego budową i działaniem poszczególnych programów.

Fotel masujący do domu

Niektóre modele foteli masujących można traktować jako mebel domowy do codziennej pracy i włączać ulubione programy wtedy, gdy poczujemy chęć wykonania masażu. Fotel masujący może służyć całej rodzinie i będzie szczególnie pomocny wtedy, gdy mamy problemy np. z nadmiernym stresem. Pierwsze efekty jego używania pojawiają się od razu, ponieważ pozwala on zmniejszyć ból pleców i mięśni kończyn. Masaż wpływa pozytywnie na naszą psychikę i pozwala lepiej przygotować się do codziennych wyzwań.

Wybierając dobry fotel masujący do domu, który ma być używany przez kilka osób, warto wybrać model zapamiętujący ustawienia poszczególnych użytkowników. Wystarczy wtedy wybrać użytkownika i fotel masujący samodzielnie dobierze tempo i intensywność zabiegu.

Najtańsze fotele do masażu

Fotel masujący - Opinie i komentarze
  1. Ala 27 czerwca 2017 / Odpowiedz
  2. Marlena 1 listopada 2017 / Odpowiedz
  3. Olga 16 marca 2018 / Odpowiedz

Dodaj opinię, komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *