Menu

Depilator do twarzy

Depilator do twarzy przydaje się wszystkim kobietom, które mają problemy z niepotrzebnym owłosieniem na twarzy. W sklepach znajduje się wiele rodzajów depilatorów, które różnią się sposobem działania. Wybór odpowiedniego depilatora jest bardzo ważny, ponieważ złe dobranie depilatora sprawia, że zabieg jest bolesny. Z tego tekstu dowiesz się, który depilator jest najlepszy.

Depilator laserowy do twarzy

Kilka lat temu, kobiety, które chciały usunąć niepotrzebne owłosienie z twarzy za pomocą lasera, musiały udać się do kosmetyczki. Dziś urządzenia laserowe znacznie potaniały, dlatego można je używać nawet w domu.

Niektóre urządzenia laserowe są w stanie usuwać jedynie pojedyncze włoski, natomiast inne mogą usunąć od 20 do nawet 180 włosków naraz. Im więcej włosków można usunąć za jednym razem, tym przebiega to szybciej. Ilość jednocześnie usuwanych włosków wpływa także na cenę depilatora do twarzy, dlatego warto go dobrać do swoich potrzeb.

Depilatory, które usuwają jednocześnie bardzo dużo włosków, mogą być używane także do usuwania niechcianego owłosienia z miejsc intymnych i nóg. Dobre depilatory laserowe są bezpieczne, ponieważ używają niskiego natężenia światła. Po skierowaniu wiązki lasera na mieszek włosowy, dochodzi do jego zniszczenia, dlatego włos więcej nie odrasta. W przeciwieństwie do depilacji z użyciem depilatorów elektrycznych, zabieg jest bezbolesny. W zestawie z takim depilatorem powinny znaleźć się okulary ochronne.

Depilator laserowy – Ranking

Lista najchętniej wybieranych depilatorów laserowych. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.

 

Alternatywą dla kupna drogiego, dobrego depilatora laserowego jest skorzystanie z depilacji w gabinecie kosmetycznym. W takiej sytuacji wykorzystuje się laser o znacznie większej mocy, który usuwa włoski na dłużej.

Depilator do twarzy elektryczny

Depilator elektryczny jest znacznie tańszy od laserowego, jednak zabieg jest znacznie bardziej bolesny. Depilacja najbardziej boli za pierwszym razem, gdy włoski są grube i mocne. Po kilku zabiegach włoski odrastają coraz słabsze. Jego używanie jest bardzo proste – po depilacji usuwamy włoski z jego głowicy. U niektórych osób depilacja elektryczna powoduje wrastanie włosków w skórę.

W przeciwieństwie do depilatora laserowego, nawet najlepszy depilator elektryczny do twarzy nie powinien być używany do okolic bikini i golenia pach – może powodować podrażnienia.

Kupując depilator elektryczny, zwróć uwagę na kilka elementów:

 • Jak duża jest jego głowica depilująca – niektóre mają znacznie większą głowicę, dzięki czemu można szybciej usunąć niechciane owłosienie.
 • Czy depilator posiada głowicę golącą – dzięki niej można skuteczniej usuwać włoski z trudno dostępnych okolic.
 • Czy w zestawie znajduje się minidepilator, który pomoże w goleniu miejsc, które są trudno dostępne i wrażliwe.

Przewagą depilatora elektrycznego jest jego trwałość – sprzęt wyposażony w głowice ceramiczne może działać nawet kilkanaście lat bez konieczności ostrzenia i serwisowania. Depilatory laserowe są znacznie mniej trwałe, ponieważ trzeba w nich wymieniać lampy.

Ceny depilatorów elektrycznych do twarzy bardzo się różnią – najtańsze modele posiadają niewiele opcji i ich funkcjonalność jest znacznie mniejsza od tych, które są droższe. Naszym zdaniem, nie warto oszczędzać – gdy dołożysz kilka złotych do droższego modelu, zaoszczędzisz sobie bólu i zyskasz wiele ciekawych funkcjonalności.

Depilator do twarzy – Braun Face

Aktualnie numerem 1 na rynku jest seria depilatorów do Twarzy Braun Face. Depilator ten zapewnia dwa zabiegi na twarz jednocześnie. Depilator do twarzy skutecznie usuwa nawet krótkie włoski, a specjalna szczoteczka pozwala na dogłębne oczyszczenie skóry, pozostawiając ją przyjemnie gładką. Ja go osobiście jeszcze nie używała, ale opinie są zachęcające. Poniżej pierwsza lepsza z forum:

Braun Face jest wodoodporny, więc można go używać w wannie podczas kąpieli. Stosuję go razem z żelem oczyszczającym i efekt jest niesamowity! Pozbyłam się wągrów, a moja twarz jest gładka i rozświetlona. Depilator to po prostu cud techniki 🙂 Delikatnie i bezboleśnie usuwa nie tylko brwi, ale także zbędne włoski na policzkach, podbródku i wąsika. Jest precyzyjny i wychwytuje nawet malutkie włoski. Używałam go prawie 4 tygodnie temu a włoski nadal nie odrastają:) Jestem bardzo mile zaskoczona i bardzo zadowolona z urządzenia… W życiu już nie użyję pensety!

Seria Braun Face to kilka produktów różniących się numerkiem. Natomiast tak naprawdę jest to to samo urządzenie i różni się takimi elementami jak kolor, dodatkowa szczoteczka, czy lusterko. Także zastanówcie się czy tego potrzebujecie, bo wpływa to na cenę. Poniżej porównanie w tabeli.

 
depilator do twarzy braun face 810

Braun Face 810

depilator do twarzy braun face 820

Braun Face 820

depilator do twarzy braun face 830

Braun Face 830

depilator do twarzy braun face 831

Braun Face 831

depilator do twarzy braun face 851v

Braun Face 851V

Wąska głowica depilatora
10 mikrootworów
200 ruchów na sekundę
Do podbródka, górnej wargi i czoła oraz do modelowania brwi
Soniczna szczoteczka do twarzy
Setki mikrooscylacji wygładzają i peelingują
Do użytku podczas codziennej kąpieli pod prysznicem z Twoim ulubionym żelem oczyszczającym
Etui podróżne--kolor liliowykolor białykolor biały
Podświetlane lusterko--
Dodatkowa szczoteczka----
Nasadka ochronnakolor srebrnykolor srebrnykolor srebrnykolor brązowykolor brązowy
Wodoodporność i możliwość mycia pod bieżącą wodą
Zasilanie bateryjne
Cena

Depilator do twarzy typu EPISTICK

Depilator Epistick to najtańsze rozwiązanie – jego cena zwykle nie przekracza 20 złotych. Nie posiada on części mechanicznych, dlatego jest bardzo trwały. To dobry wybór dla kobiet, które mają problem z pojedynczymi włoskami na twarzy. Jego działanie jest proste – głównym elementem jest sprężynka, którą łapiemy włoski bardzo blisko skóry i wyrywamy je. Na jego końcach znajdują się dwa uchwyty.

Czy taki depilator będzie przydatny wtedy, gdy mamy dużo włosków na twarzy? Raczej nie, ponieważ wyrywanie dużej ilości włosków jest mało wygodne i bolesne. Używanie depilatora do twarzy typu Epistick wymaga doświadczenia.

Posiada kilka minusów – usuwanie włosków jest bolesne i trzeba się do niego przyzwyczaić. Dla większości osób depilacja przebiega znacznie prościej wtedy, gdy wykorzystują do niej pęsetę. Ból jest taki sam.

Jego największą zaletą jest to, że można go używać w każdym miejscu, bo działa bez prądu. Gdy na twarzy pojawi się pojedynczy włosek, dzięki niemu możesz go bardzo szybko usunąć. Można go wykorzystywać jedynie na twarzy, ponieważ wyrywanie włosków może powodować podrażnienia.

Jeśli nie podobają Ci się metody, które przedstawiliśmy powyżej, dobrym rozwiązaniem może być stosowanie wosku depilującego. Najprostsze jest golenie włosków tradycyjną maszynką do golenia, jednak gdy używamy tego sposobu, włoski bardzo szybko odrastają.

Naszym zdaniem, warto najpierw spróbować najprostszych metod usuwania włosków lub odwiedzić kosmetyczkę. Jeśli okaże się, że włoski bardzo szybko odrastają i są widoczne, bardziej opłaca się inwestycja w dobry depilator, który będziesz mogła używać w domu. Przed zakupem konkretnego depilatora, warto się zapoznać z opiniami na jego temat w internecie. Jeszcze lepiej poprosić kogoś, by polecił nam dobry model.

Tak nas szukacie:

 • depilator do twarzy
 • depilator laserowy do twarzy
 • depilatory do twarzy
Depilator do twarzy - Opinie i komentarze
 1. Patka 23 października 2015 / Odpowiedz
 2. sisi 11 lutego 2016 / Odpowiedz
 3. Mona 2 marca 2016 / Odpowiedz
 4. Emilia 2 kwietnia 2017 / Odpowiedz
 5. Monia 26 maja 2017 / Odpowiedz
 6. Hanna 11 lutego 2018 / Odpowiedz

Dodaj opinię, komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *